Donja Dubrava

Saznajte rezultate varaždinskih kajakašica i kajakaša na državnom prvenstvu za kadete i juniore u spustu i slalomu

Objavljeno: 04.09.2016. 18:23

Zadnja izmjena: 04.09.2016. 18:24

Članovi varaždinskog Kajak kanu kluba Varteks nastupili su na dvodnevnom otvorenom prvenstvu Hrvatske u kajaku i kanuu na divljim vodama za kadete i juniore, koje se održalo na desnom drenažnom kanalu HE Dubrava.

Nastupilo je 56 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine, a prvog dana (02.09). natjecanja održan je spust klasična dionica za kadete i juniore u dužini od dvije tisuće metara gdje su varaždinski kajakaši  ostvarili sljedeće rezultate:.

U kategoriji kajak jednosjed (K-1) kod kadetkinja naslov državnog prvaka osvojila je članica Varteksa Helena Strniščak. U kategoriji kajaka jednosjeda (K-1) kod kadeta naslov državnog prvaka osvojio je Nikola Mavrić, Jani Jakopović osvojio je treće, Roko Bengeri četvrto, a David Šestak jedanaesto mjesto. U ekipnoj vožnji 3xK-1 kadeti posada u sastavu Nikola Mavrić-Jani Jakopović i Helena Strnišćak osvojila je naslov državnih prvaka.

U kategoriji kanu jednosjed (C-1) kadeti naslov državnog prvaka osvojio je Roko Bengeri, dok je Nikola Mavrić osvojio drugo (2) mjesto.

U kategoriji kajaka jednosjeda (K-1) kod juniorke naslov državnog prvaka osvojila je Maja Štimac, dok je Katja Bengeri bila druga. U kategoriji kanu jednosjed (C-1) juniorke naslov državnog prvaka osvojila je Katja Bengeri.

U kategoriji kajaka jednosjeda (K-1) kod juniora Luka Grobotek osvojio je treće mjesto, dok je Marko Mumlek bio peti. U ekipnoj vožnji 3xK-1 juniori posada u sastavu Luka Grobotek-Katja Bengeri-Maja Štimac osvojila je drugo mjesto.

Drugog dana (03.09.) vožen je slalom za kadete i juniore u gdje je u kategoriji kajak jednosjed (K-1) kadetkinje naslov državnog prvaka osvojila Helena Strniščak.

U kategoriji kajak jednosjed (K-1) kadeti naslov državnog prvaka osvojio jeRoko Bengeri, dok je Nikola Mavrić zauzeo četvro, a David Šestak jedanaesto mjesto. U ekipnoj vožnji 3xK-1 kadeti posada u sastavu Roko Bengeri - Nikola Mavrići i Helena Strnišćak osvojila je naslov državnih prvaka.

U kategoriji kanu jednosjed (C-1) kadeti Roko Bengeri osvojio je naslov državnog prvaka, dok je Nikola Mavrić osvojio četvrto mjesto.

U kategoriji kajak jednosjed (K-1) juniorke naslov državnog prvaka osvojila je Katja Bengeri, dok je Maja Štimac osvojila drugo mjesto.U kategoriji kanu jednosjed (C-1) juniorke naslov državnog prvaka osvojila je Katja Bengeri.

U kategoriji kanu jednosjed (K-1) juniori Luka Grobotek osvojio je peto, a Marko Mumlek osmo mjesto. U ekipnoj vožnji 3xK-1 juniori posada u sastavu Luka Grobotek-Katja Bengeri-Maja Štimac osvojila je peto mjesto.