Visoki plasmani atletičarka

Slobodašice Pokos i Dudek odlične u Rumunjskoj na Seniorskom prvenstvu Balkana

Objavljeno: 27.06.2016. 09:13

Zadnja izmjena: 27.06.2016. 09:17

U rumunjskom Pitestiju od 25. do 26. travnja održano je 75. Seniorsko prvenstvo Balkana u atletici.

Jedno od najdugovječnijih i najvećih regionalnih prvenstava na svijetu okuplja najbolje atletičare iz 16 zemalja regije, a pored balkanskih država uključuje i Gruziju, Izrael, Armeniju i Kosovo.
Na prvenstvu su nastupile dvije članice „Slobode“, koje su osvojile vrlo visoke plasmane.

Tako je Lucija Pokos na 100 m osvojila 3. mjesto i brončanu medalju s vremenom 11,89. Dudek Kristina je na 400 m i s vremenom 53,59 osvojila 5. mjesto, postigavši svoj najbolji rezultat u životu.

Hrvatska štafeta, u kojoj su nastupile obje Slobodašice, osvojila je drugo mjesto iza Grčke, a ispred Turske postave.

Lucija Pokos nastupila je i na 200 m i osvojila je 2. mjesto i srebrnu medalju ispred grčke atletičarke, koja je bila brža samo 3 stotinke.