Split osigurao Europu, na dva boda od Hajduka

Piše: evz/VLM

Objavljeno: 08.05.2011. 07:38

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Split je pobjedom nad Zadrom 3:2 (2:1) matematički osigurao treću poziciju i plasman u Europu te se približio drugoplasiranom Hajduku na dva boda.

Igrali su domaći za svog predsjednika Slavena Žužula, koji je u Remetincu osluškivao vijesti iz Parka mladeži.

U 18. minuti bilo je 2:0, strijelci su bili Vidić i Šimić, koji je postigao prekrasan pogodak. No, tek što se krenulo s centra Santini je u prvom Zadrovom ulasku u šesnaesterac domaćih iskoristio nesporazum Vuković i Vidića i smanjio na 2:1. Na 3:1 povisio je u 50. minuti Damir Rašić, Glumac je smanjio na 3:2 u 69. minuti.

Prva HNL, 28. kolo:

Split - Zadar 3:2 (1:0 Vidić (11), 2:0 Šimić (18), 2:1 Santini (19), 3:1 Dam. Rašić (50), 3:2 Glumac (69))

SPLIT - Stadion u Parku mladeži. Gledatelja 1200. Sudac Domagoj Ljubičić (Osijek).

Split: Vuković – Marčić, Križanac, Vidić, Budiša – Vitaić, Šimić – Bučan (od 65. Erceg), Serdarušić, Dam. Rašić (od 77. Obilinović) – Golubović (od 86. Čapin). Trener Ivan Katalinić.

Zadar: Gluić – Puljić, Skočibušić, Glumac – Maruna, Jerbić, Ćurjurić (od 88. Matošević), Banović (od 77. Surać), Vasilj (od 81. Zulim) – Santini, Mršić. Trener Dalibor Zebić.

Slaven Belupo - Lokomotiva 2:2 (1:0 Papa (6), 1:1 - Dodo (38, Musa), 2:1 - Benko (54, Vojnović), 2:2 - Bule (68 iz 11m)

KOPRIVNICA - Gradski stadion Gledatelja 1000 Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

SLAVEN BELUPO: Rodić, Mujanović, Rogulj, Maras, Bagarić, Papa (od 55. Gregorina), Nynkeu, S. Poljak, Bušić, Vojnović (od 73. Havoić), Benko (od 90. Porecki).

LOKOMOTIVA: Mitrović, Boras, Sopić, Komorski, Pivarić, Peko (od 84. Trojak), M. Poljak, Mlinar (od 67. Maleš), Musa, Dodo, Bule.

Rijeka - Šibenik 1:1 (0:1 Bačelić-Grgić (38), 1:1 Budicin (90),

Karlovac - Istra 1:1