Feuz pobjednik spusta, Ivičina prednost 50 bodova

Objavljeno: 11.02.2012. 13:18

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Beat Feuz približio se najboljem skijašu svijeta Ivici Kosteliću u ukupnom poretku Svjetskoga kupa. Švicarac je na olimpijskoj stazi u Sočiju slavio s vremenom 2:14.10, dok je Profesoru pripalo tek 29. mjesto...piše Antonija Pavlić / SportNet.hr

Na stazi Rosa Hutor, na kojoj će se 2014. održati 22. Zimske olimpijske igre, pobijedio je Švicarac Beat Feuz, na najbolji mogući način nastavivši borbu za ukupnu pobjedu u Svjetskome kupu.

Feuz će u povijesti Sočija ostati zapisan kao prvi (spustaški) pobjednik s vremenom 2:14.10, a društvo na postolju pravit će mu sve bolji mladi Kanađanin Benjamin Thomson (+0.27) te Francuz Adrien Theaux (+0.59).

Thomsen se u društvu najboljih najavio u Chamonixu, gdje je u dva održana spusta osvojio peto i jedanaesto mjesto. Skijaš iz Windermerea sada je prvi put u karijeri stao na spustaško pobjedničko postolje, a u društvu najboljih vozi još i superveleslalom te pokatkad i superkombinaciju.

Vodeći skijaš svijeta i branitelj Velikoga kristalnog globusa Ivica Kostelić nastavio je s peripetijama u brzim disciplinama; na svakome mjerenju vremena Profesorov zaostatak bio je sve veći, a na kraju se zaustavio na 2.33 sekunde, čemu pripada 29. mjesto i "sićušna", ali vrijedna dva boda.

Natko Zrnčić Dim sa starta je krenuo 43., a u cilj došao s akumuliranim zaostatkom od 4.57 sekundi (42. mjesto), dok je Tin Široki sa startnim brojem 55 doskijao do diobe 46. pozicije (+7.63).

U poretku Svjetskoga kupa Feuzov zaostatak za Ivicom prije nedjeljne superkombinacije sada iznosi 50 bodova, a Marcel Hirscher, koji ne nastupa u brzim disciplinama, u minusu je 118 poena.