Srđan Lakić briljirao u zadnjem jesenskom kolu Bundeslige

Objavljeno: 18.12.2010. 22:57

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:07

U zadnjem jesenskom kolu Bundeslige opet je briljirao Srđan Lakić! Naš je reprezentativac, naime, bio dvostruki strijelac u pobjedi svog Kaiserslauterna na gostovanju kod Werdera u Bremenu.

Lakić je prvi pogodak postigao već u 23. sekundi igre, a za drugi, koji je postigao u 52. minuti, asistirao mu je još jedan hrvatski reprezentativac, Ivo Iličević, koji je oteo loptu Fringsu i uposlio Lakića.

Ivan Rakitić opet je bio u udarnoj postavi Schalkea i igrao je vrlo dobro. Schalke je na oproštaju s navijačima svladao Köln s 3:0, sva je tri pogotka postigao izvrsni španjolski napadač Raul! Rakitić je bio dodavač Raulu za prvi pogodak u 30. minuti, bio je to početak hat-tricka. Za Köln je od početka igrao Mato Jajalo.

Pogotkom Jasmina Džeke u 90. minuti Wolfsburg je kod kuće ipak spasio bod u igri s Hoffenheimom, koji je vodio s 2:0! Mandžukić je igrao svih 90 minuta za Wolfsburg i dobio žuti karton. U sastavu gostiju, Vukčević je igrao cijelu utakmicu, a u igru je u 79. minuti ušao i oporavljenik Josip Šimunić.

Pogotkom Gekasa u 87. minuti Eintracht je u Frankfurtu svladao jesenskog prvaka Borussiju iz Dortmunda s 1:0! Bio je to drugi jesenski poraz trenutačnog lidera...

Rezultati 17. kola: Schalke - Köln 3:0, Werder - Kaiserslautern 1:2, Wolfsburg - Hoffenheim 2:2, Eintracht (F) - Borussia (D) 1:0, Nürnberg - Hannover 3:1.

Redoslijed: Borussia (D) 44, Bayer (L) 32 (-1), Hannover 31, Mainz 30 (-1), Freiburg 27 (-1), Bayern (-1) i Eintracht (F) po 26...