AK VARAŽDIN

Srušen rekord staze na utrci 2. rudarski cener

Objavljeno: 05.12.2022. 07:51

Zadnja izmjena: 05.12.2022. 07:54

U Ivancu su AK Varaždin u suorganizaciji s TZ Grada Ivanca, a pod pokroviteljstvom Grada Ivanca, organizirali 2. atletsku utrku 2. rudarski cener. I ovogodišnja utrka održana je upravo na spomendan sv. Barbare – zaštitnice rudara, a u sklopu kulturno – turističke manifestacije Ivanečki rudarski dani.

Start utrka je bio na Trgu hrvatskih ivanovaca, a cilj u novouređenom Gradskom parku kod paviljona. Održane su dvije utrke, glavna u dužini od 10 km pod nazivom Rudarski cener i kraća utrka na 2.8 km pod nazivom “Mali rudar”. Ukupno je u obje utrke uspješno do cilja dotrčalo 139 natjecatelja, 89 u glavnoj i 50 u kraćoj utrci.

U glavnoj utrci na 10 km pobijedio je Bruno Hlebar iz TK PPSJ u vremenu novog rekorda staze 45:03 ispred Stjepana Petrovića iz AK Varaždin koji je istrčao odličnu utrku u vremenu 45:49 i također ispred člana AK Varaždin Vladimira Slunjskog na 3. mjestu sa 48:36.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Lucija Sačer iz AK Fit u vremenu 59:57. Sa samo 19 sekundi zaostatka za Lucijom u cilj je utrčala Ivana Bunić iz AK Varaždin u vremenu 1:00:16, dok je 3. bila također članica AK Varaždin Štefica Bubnjarić sa 1:00:38.

U kraćoj utrci – “Mali rudar” uvjerljivo je pobijedio Saša Horvat iz AK Međimurje u vremenu 10:28. Na 2. mjesto plasirao se Hrvoje Slaviček iz Šogori i kum u vremenu 11:33 dok se 3. mjestom morao zadovoljiti Darko Dominko iz AK Zabok u vremenu 11:42.

U ženskoj konkurenciji također uvjerljiva pobjeda članice AK Međimurje – Ivane Zeljko u vremenu 11:38 ispred članica AK Varaždin Zare Klopotan – 13:37 i trećeplasirane Jasenke Šimunčić – 14:05.