Treća HNL: „Pola“ Varaždina uzelo bod u Vukovaru, novi poraz Podravine

Objavljeno: 09.05.2015. 23:17

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Nogometaši Varaždina su, nakon Višnjevca prije dva tjedna, danas put Vukovara otišli s još tanjim kadrom, bez vratara i sa svega dvije zamjene. I gubili 2:0 pa ipak izvukli remi – 2:2. Podravina pak je nakon poraza u Oriovcu neočekivano izgubila i doma od skromne Đakovo Croatie, s glatkih 0:2.

Žalosno je što se događa klubu rejtinga NK Varaždina, ali stara je to priča koja očito nikog previše ne uzbuđuje. „Krojači“ su i danas put Vukovara otišli jedva okupljeni, štoviše bez vratara pa je između vratnica trebao stati – ofenzivni veznjak ili napadač Siniša Čeko. U zapisniku je bilo svega 13 imena, a kad je nakon samo 22 minute igre i na semaforu pisalo 2:0 za Vukovarce, činilo se da će s poštenom „porcijom“ Varaždinci kući. Ipak, umjesto toga Vizinger je u 34. minuti smanjio rezultat, a u sedmoj minuti nastavka Ivanović uspio zabiti i za izjednačenje. Varaždin je očuvao tih 2:2 do kraja i neočekivano se iz Vukovara vraća s bodom.

Ludbrežani su prije tjedan dana u Oriovcu vodili na poluvremenu 1:0 pa u nastavku u sedam minuta primili dva gola (u 53. i 60. minuti) i – izgubili 2:1. Danas su ugostili Đakovo Croatiju i opet pali – za sedam minuta! Sve do 70. minute nije bilo golova, onda su Đakovčani poveli preko „jokera“ Grgačevića (ušao 11 minuta ranije) da bi sedam minuta kasnije i druga zamjena Čavala zatresao mrežu. Podravina – Đakovo Croatia 0:2.

Ovim ishodima Varaždin i Podravina su zamijenili mjesta na tablici, Ludbrežani su neočekivano stigli u prilično kritičnu poziciju glede opstanka u trećeligaškom društvu. Tim više što u idućem kolu idu na noge lideru Slaviji u Pleternicu, a do kraja su svega četiri kola. Varaždin će iduće subote biti domaćin, požeškoj Slavoniji.

Rezultati 26. kola Treće HNL Istok: Vukovar 1991 – Varaždin 2:2, Podravina – Đakovo Croatia 0:2, Slavonija – Slavija 2:1, Belišće – Mladost (Ž) 1:1, Virovitica – Koprivnica 0:3, Bjelovar – Oriolik 4:0; sutra igraju: Višnjevac – Međimurje, Mladost (A) – BSK.

Poredak: 1. Slavija 51 bod (gol razlika 49:16), 2. Mladost (Ž) 47 (40:25), 3. Međimurje 44 (46:25), 4. Koprivnica 44 (43:22), 5. Mladost (A) 42 (37:20), 6. Vukovar 1991 38 (47:39), 7. Belišće 37 (44:40)... 13. Varaždin 32 (33:34), 14. Podravina 32 (33:38), 15. Oriolik 22 (19:42), 16. Virovitica 0 (14:95).