U Varaždinu održano 3. pojedinačno PH u kuglanju za veterane i veteranke

Objavljeno: 15.05.2014. 10:16

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Proteklog je vikenda, 10. i 11. svibnja, u Varaždinu održano 23. pojedinačno prvenstvo Hrvatske u kuglanju za veterane i veteranke.

Domaćin u varaždinskoj Areni bio je Kuglački savez Varaždinske županije, u suradnji s Hrvatskim kuglačkim savezom, a natjecanja su se održala u kategorijama U55, U60, U65, U70 i stariji veterani i veteranke. Sveukupno je sudjelovalo stotinjak kuglača i kuglačica iz cijele Hrvatske.

Kuglački savez Varaždinske županije pokazao se dobrim organizatorom ovako velikog sportskog susreta. Varaždinci su postigli izvanredne rezultate, od kojih vrijedi izdvojiti prvo mjesto starijeg veterana Miroslava Peršića (KK "Obrtnik"Varaždin), drugo mjesto U65 Stjepana Jagića (Varaždinac, član KK Željezničar Čakovec), te 3. mjesto U65 Borisa Silića (KK Miv Varaždin).

U kategoriji U55 varaždinac Stanko Dugi, član KK Miv osvojio je 3. mjesto, Zlatko Turk (KK Lepoglava) osvojio je 3. mjesto u kategoriji U60, a veteranka Nada Kocijan (KK Varaždin) bila je četvrta i uz nedostatak sreće i koncentracije ostala je bez medalje.

- Bilo je zanimljivo, uzbudljivo, vodila se borba za svaki čunj. Hrvatsko kuglanje je pokazalo zašto je u vrhu svjetskog kuglanja. Grad Varaždin se pokazao kao dobar domaćin, a Kuglački savez Varaždinske županije kao dobar organizator - ističu iz županijskog Saveza. Najboljima su dodijeljena priznanja i medalje.

Rezultati 23. pojedinačnog prvenstva Hrvatske u kuglanju za veterane i veteranke