Varaždin - Kustošija

Foto - Veliki preokret u Varaždinu: Nakon 0:2 do konačnih 3:3

Objavljeno: 11.09.2021. 18:59

Zadnja izmjena: 11.09.2021. 22:34

Nogometaši Varaždin odigrali su neriješeno 3:3 (1:2) u prvoj utamici na svom novom terenu, na Gradskom nogometnom stadionu.

U sklopu 4. kola Druge HNL Varaždin je ugostio ekipu zagrebačke Kustošije. Varaždinski nogometaši u susret su krenuli vrlo ofenzivno i napadački. U prvih 15 minuta četiri izgledne prilike stvorili su domaći nogometaši, ali ih nisu uspjeli realizirati. Tek u 19. minuti gosti upućuju prvi udarac prema golu Kovačića, i to iz slobodnog udarca. Pomalo se gosti oslobađaju i u 26. minuti šokiraju Varaždince, kada Ivanković postiže gol za vodstvo Kustošije. Nakon kornera varaždinski nogometaši odbili su loptu iz svog šesnaesterca ali ju gosti u nekoliko dodavanja vraćaju i pronalaze Ivanković u šesnaestercu. Varaždinci su šokirani i to se vidi na terenu, gosti koriste situaciju i ponovo napadaju, a nakon igranja Kolarića rukom u šesnaestercu Kosić povećava vodstvo gostiju u 33. minuti. Varaždinci polagano konsolidiraju svoju igru i prijete gostujućem vrataru, a u jednom protunapadu vratar Kustošije Šušković ruši Šegu, a Postonjski realizira najstrožu kaznu u sudačkoj nadoknadi vremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je pregršt uzbuđenja. Varaždin je nastavio igrati napadački ali bez potrebne završnice za postizanje gola. Novi hladan tuš za Varaždince dogodio se 65. minuti kada iz jednog protunapada, gosti odigravaju nekoliko preciznih dodavanja i  Varaždin je ponovo u minusu od dva gola, 1:3. Trener Carević pokušava s izmjenama, koje donose potrebnu svježinu ali i preciznost i Topić smanjuje u 74. minuti nakon kornera na 2:3. Sada su gosti dekoncentrirani i to koriste Varaždinci, te Senić zabija za 3:3 u 79. minuti nakon lijepo nabačene lopte Postonjskog iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Varaždin napada ali ne uspijeva do kraja preokrenuti rezultat.

Tijek susreta:

90' Igraju se tri minute sudačke nadoknade vremena.

85' Varaždin nastavlja s napadima, Herrera dva puta u izglednoj prilici ali se rezultat ne mijenja.

79' GOL 3:3 Senić nakon slobodnog udarca Postonjskog Senić glavom izjednačuje rezultat.

74' GOL 2:3 Topić Nakon kornera najbolje se snašao Topić i smanjio vodstvo Kustošije.

65' GOL 1:3 Nakon jednog od rijetkih protunapada Kustošije

63' Izmjena u redovima Kustošije, Kim - Šaronja.

60' Trostruka izmjena u Varaždinu Teklić - Igrec, Elezi - Topić, Lusavec - Posavec.

55' Varaždin i dalje igra napadački, ima posjed lopte ali i dalje nema preciznosti u završnom udarcu prema golu Kustošije.

48' Nova velika prilika za Varaždin, ali Senić promašuje gol iz blizine.

47' Žuti karton Ivanković

46' Promjena u redovima Varaždina, Mekić izašao, a Vuk ušao u igru.

45' GOL Postonjski 1:2 nakon što je Šegu srušio vratar Kustošije Šušković.

43' Nova velika prilika za Varaždin, nakon kornera, ali nitko nije uspio ugurati loptu u gol.

39' Izmjena u ekipi Kustošije Smoljo izlazi a ulazi Pavković.

36' Nova prilika za Varaždin iz slobodnog udarca ali loptaa odlazi pored gola.

33' GOL 0:2 Kosić - Nakon igranja rukom Kolarića sudac Antunović dosudio je jedanaesterac, koji je Kosić realizirao i gosti su povećali vodstvo.

26' GOL 0:1 Ivanković - Nakon odbijene lopte iz šesnaesterca Varaždina gosti nastvaljaju napad i nakon nekoliko dodavanja lopta dolazi do Ivankovića koji s ruba šesnaesterca pogađa u mrežu.

25' Prvi korner za Kustošiju, ali je lopta izbijena.

20' Žuti karton zaradio gostujući igrač Barada.

19' Prvi udarac Kustošije prema golu Varaždina, iz slobodnog udarca s oko 20-tak metara.

15' Varaždin i dalje napada ali je intenzitet malo slabiji.

7' Varaždin potpuno dominira u susretu. Četiri udarca prema golu od kojih je barem jedan već mogao biti pogodak.

3' Varaždin ktenuo vrlo ofenzivno. Prtišće gostujuće obrambene igrače čim dobiju loptu. Igra se na polovici gostiju.

Varaždin - Kustošija 3:3 (1:2)

Gradski nogometni stadion Varaždin

Suci: Ivan Antunović (V. Gorica), Josip Vitez (Kobolić), Ivan Starčević (Bjelovar)

Gledatelja:

Varaždin: Kovačić, Postonjski, Posavec, Mekić, Šego, Kolarić, Teklić, Stolnik, Senić, Pellumbi, Elezi; trener Mario Carević.

Kustošija: Šušković, Barada, Šimunić, Jurčec, Ivanković, Kim, Kosić, Raužan, Unušić, Klarić, Smoljo; trener Igor Tolić.