NK VARAŽDIN - GNK DINAMO

FOTO Oršić s dva precizna udarca iz slobodnih udaraca donio Dinamu tri boda u Varaždinu

Objavljeno: 04.10.2020. 17:10

Zadnja izmjena: 04.10.2020. 20:43

U utakmici 7. kola HT Prve lige na gradskom stadionu u Varaždinu Varaždin i Dinamo odigrali su 1:2 (1:1).

U prvom poluvremenu Varaždin je pokazao odličnu igru. Veći dio prvog dijela bio je aktivnija i agresivnija momčad, koja se odlično branila i stvarala prilike u napadu. Varaždin je rano poveo, već u 7. minuti, nakon jedanaesterca koji je precizno izveo Drožđek. Varaždinski igrači nastavili su pritiskati Dinamo i agresivnom igrom "na igrača" prisiljavali su ih na pogreške. Dinamo je do pred kraj poluvremena imao nekoliko poluprilika, dok se kod Varaždina može izdvojiti prilika za Obregona u 38. minuti nakon lijepe akcije domaćih nogometaša, ali je lopta otišla preko gola. Pred kraj prvog dijela Dinamo je preuzeo igru i u posljednjem napadu Stolnik ruši gostujućeg napadača na samom rubu šesnaesterca. Oršić izvodi slobodan udarac i pogađa Zelenikinu mrežu za 1:1.

U drugi dio susreta Varaždin je dobro ušao ali je u 54. minuti ponovo Oršić bio precizan iz slobodnog udarca i Dinamo je preokrenuo rezultat i došao u vodstvo. Varaždin polagano pada u igri, a Dinamo preuzima inicijativu i stvara prigode i poluprigode. U 79. minuti Varaždin uzvraća ali Livaković dva puta brani. U 86. minuti Majer klizeći je ugurao loptu u varaždinski gol ali je VAR poništio gol. Do kraja je još malo zaiskrilo na obje strane ali se rezultat nije mijenjao.

Tijek utakmice:

90' Zaiskirlo je malo na obje strane do kraja ali rezultat se nije mijenjao.

86' VAR poništio gol Majera

85' Varaždin se malo oslobodio pritiska a Dinamo iz kontranapada imao stopostotnu šansu.

81' Još jedna izmjena u Dinamu Petković izlazi a ulazi Ivanušec.

80' Izmjena za Dinamo Kastrati izlazi, a ulazi Majer.

79' Velika prilika za Varaždin udarac iz daljine Livaković odbija te još jednom iz blizine brani. Korner za Varaždin.

76' Kod Varaždina nove dvije izmjene: Obregon izlazi a ulazi Benko, Posavec izlazi a ulazi Kolarić.

75' Dinamo dominantan na terenu, stvara poluprigode.

70' Varaždin organizirao lijepi napad ali bez tonog završetka.

66' Dvije uzmjene Elezi izlazi a ulazi Delić, izlazi Petković a ulazi Skorup.

63' Korner za Dinamo, gužva u šesnaestercu i Zelenika izbacuje loptu u novi korner.

62' Dinamo više pritišće, igra se uglavnom na polovici terena koji pripada domaćim nogometašima.

58' VAR provjera kaznenog udarca za Dinamo, ali se sudac nije oglasio.

54' GOL 1:2 Oršić s tridesetak metara iz slobodnog udarca ponovo pronašao lijevi gornji kut Zelenikinog gola.

48' Varaždin dobro krenuo u poluvrijeme.

46' Dvije zamjene u Dinamu na početku drugog poluvremena izašli Tolić i Leovac a ušli Gavranović i Gvardiol.

45' GOL 1:1 Mislav Oršić iz slobodnog udarca pogađa lijevi gornji kut Zelenikinog gola.

45' Dinamo pritišće, Stolnik je dobio žuti karton za prekršaj na rubu šesnaesterca

43' Prilika za Dinamo iz kornera, napadač Dinama glavom šalje loptu pokraj gola Zelenike.

40' Tri kornera zaredom za Dinamo

38' Varaždin ponovo konretniji, lijepa akcije iz koje Obregon puca preko gola.

34' Prilika za Dinamo ali je Zelenika izašao kao pobjednik

30' Sve više se igra na sredini terena, a posjed lopte je podjednak.

25' Varaždin kontrolira igru

24' Žuti karton Leovac kod Dinama.

22' Varaždin igra "igrač na igrača" i agresivnošću prisiljava igrače Dinama na pogrešku.

20' Slobodni udarac za Dinamo tridesetak metara od gola.

19' Žuti karton Elezi u Varaždinu

15' Varaždin se dobro brani i dalje pritišće Dinamo.

10' Varaždin i dalje napada

7' GOOOL 1:0 Drožđek iz jedanaesterca

5' Žuti karton za Lauritsena i jedanaesterac za Varaždin

3'  Korner za Varaždin

1' Iz prvog napada zaprijetio Dinamo