NK VARAŽDIN - GNK DINAMO

FOTO - Pune tribine nosile Varaždin do remija s Dinamom

U sklopu 4. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige na varaždinskom stadionu Varaždin i Dinamo odigrali su neriješeno 1:1 (0:1).
Objavljeno: 05.08.2022. 20:02

Zadnja izmjena: 05.08.2022. 22:02

Po teškom i sparnom vremenu Varaždin i Dinamo su počeli susret vrlo napadački. Pred punim tribinama, nošeni navijačima izmjenjivali su se protunapadi ali bez pravih izglednih prilika. Prve udarce prema golu Dinama uputili su Peco u Elezi, zatim uzvraća nekoliko minuta kasnije Ivanušec. Nakon petnaestak minuta malo je pao tempo igre i postaje zanimljivije na tribinama. BBB započeli su pjesmu Moja domovina koju je zatim prihvatio cijeli stadion. Kako je poluvrijeme išlo kraju tako su slabili napadi Varaždina, Dinamo je sve više pritiskao. Taj pritisak i nekoliko poluprilika naplatio je Dinamo u posljednjoj minuti prvog dijela. Špikić je na dobro nabačenu loptu Bočkaja glavom pronašao dio nebranjene Zelenike mreže i doveo goste u prednost.

Drugo poluvrijeme varaždinski nogometaši počeli su puno odlučnije i agresivnije. Potisnuli su Dinamo na svoju polovicu i stvarali prilike. Ponovo se pritisak isplatio i u 63. minuti Šego precizno puca pokraj Livakovića, nakon dobrog kontranapada Varaždina i izjednačava rezultat. Zatim su zaredale brojne izmjene s obje strane i tempo igre malo pada, a Dinamo opet ima loptu više u svojim nogama. Varaždin prijeti iz kontranapada, a Dinamo pokušava bez uspjeha.

Tijek susreta:

90' Igra se još 5 minuta sudačke nadoknade vremena

85' Herrera u prilici s desetak metara puca a Livaković izbija u korner

84' Dinamo napada Varaždin igra na protunapade, korner za Varaždin, izmejna u Varaždinu Jelinić ušao Teklić izašao

83' Herrera žuti karton, izmjena u Dinamu Ademi ušao

80' Emreli puca iz šesnaesterca pokraj Zelenikog gola

78' Špikić puca glavom iz dobre prilikepreko varaždinskog gola

77' Ponovo Dinamo više napada

73' Izmjena u Varaždinu Elezi izlazi a ulazi Stanić

71' Dvostruka izmjena u Dinamu Petković izlazi Drmić ulazi, Bočkaj izlazi ulazi Baturina

67' Žuti karton Postonjski

63' GOOOL 1:1 Šego preciznim udarcem nakon dorbog kontranapada pogađa za izjednačenje

61' Novi korner za Varaždin, koji i dalje više napada

58' Ivanušec uzvraća s druge stane ali Zelenika sada izbacuje loptu u korner

53' Herrera u velikoj prilici ali Livaković jedva vadi loptu ispod grede i šalje u korner

53' Lauritsen žuti karton

53' Pellumbi oprobao udarac s dvadesetak metara ali vrlo neprecizno

51' Nakon greške Dinamo obrane i predane lopte Varaždinsm igračima nova prilika ali lopta odlazi preko gola.

49' Varaždin odlično počeo drugo poluvrijeme i odmah stvorio priliku

46' Dvoszruka izmjena u Varaždinu, Peco i Brodić izašli a Kolarić i Šego ušli

45' GOL Špikić glavom na postigao gol, Dinamo je naplatio napade u završnici poluvremena i na odmor ide s prednosti

42' Varaždinska obrana čvrsto stoji i dobro se nosi s Dinamovim napadačima ne dopušta im da dođu u priliku za udarac prema golu

39' Još jedna poluprilika za Dinamo ali samo korner

36' Žuti karton Peco zbog prekršaja nad Bočkajem

35' Dinamo polagano pritišće Varaždin

33' Ivanušec oprobao svoj udarac iz daljine ali bez promjene rezultata

32' Oršić u kontranapadu ali nije uspio uputiti udarac prema golu

20' Malo pao tempo igre, igra se na sredini terena

16' BBB poveli pjesmu Moja domovina i cijeli stadion prihvatio

16' Dva kornera i za Varaždin

14' Korner za Dinamo i ponovljeni korner

13' Ivanušec puca s ruba šesnaesterca malo preko gola Zelenike

10' Dvije poluprilike na obje strane

8' Elezi oprobao udarac s dvadesetak metara ali Livaković brani

6' Peco imao dobar prodor po desnoj strani ali nije uspio nabaciti u šesnaesterac

2' Već prve minute susreta najavljuju napadačku igru s obje strane

Varaždin - Dinamo 1:1 (0:1)

Varaždinski gradski stadion

Gledatelja: 7132

Suci: Duje Strukan, sudac (Split), Bojan Zobenica, 1. pomoćni (V. Gorica), Alen Jakšić, 2. pomoćni (Split)

Krešimir Glavina, delegat (Prelog), Bruno Marić, kontrolor suđenja (Daruvar), Mateo Erceg, 4. sudac (Pristeg)

Varaždin: Zelenika, Pellumbi, Stanić, Brodić, Postonjski, Teklić, Peco, Ba, Elezi, Urata, Herrera; trener Mario Kovačević.

Dinamo: Livaković, Moharrami, Šutalo, Lauritsen, Ivanušec, Petković, Bočkaj, Ljubičić, Mišić, Špikić, Oršić; trener Ante čačić.

Zdenko Lovrić VAR (Đakovo), Hrvoje Radić, AVAR (Split)