Varaždin - Dubrava TK

Varaždin pobijedio Dubravu TK u derbiju s tri jedanaesterca

Objavljeno: 04.12.2021. 12:50

Zadnja izmjena: 04.12.2021. 14:54

U sklopu 15. kola Druge HNL Varaždin je pobijedio, u derbi utakmici momčad Dubrave Tim kabel, konačnim rezultatom 2:1 (1:1).

Susret je Varaždin početo jakim pritiskom domaćih na zadnju liniju Dubrave TK, što se pokazalo učinkovitim jer je već u 3. minuti obrana gostiju skrivila kazneni udarac nad Šegom. Postonjski je u istoj minuti bio precizan izvođač i doveo Varaždin u vodstvo.

Varaždin je nastavio pritiskati i napadati, te u nekoliko prilika izborio izgledne poluprilike ali pravog udarca prema vratima gostiju nije bilo. Dubrava TK polagano se oslobađala pritiska Varaždina i nakon jednog protunapada Mekić igra rukom u varaždinskom šesnaestercu. Sudac Pejin ponovo sudi kazneni udarac i u 38. minuti Alghoul je bio precizan i Dubrava TK je izjednačila na 1:1. Do kraja poluvremena Dubrava se malo više oslobodila ali nije bilo udarca u okvir varaždinskog gola.

Drugo poluvrijeme započelo je opasnim napadom Dubrave i odmah prvim kornerom. Međutim, Varaždin i dalje opasan i iz jednog protunapada najprije Kolarić pogađa gredu, a nakon produženog napada Maglica igra rukom te sudac ponovo sudi kazneni udarac. Šego tako u 65. minuti postiže gol za novo vodstvo Varaždina. Do kraja utakmice još nekoliko poluprilika na obje strane od kojih se izdvaja ona Belcara ali bez promjene rezultata.

Tijek susreta:

90' Nakon nekoliko prekida i ozljeda završava derbi

81' Belcar u prilici ali puca pored gola

76' Korner za Varaždin ali bez udarca u okvir

74' Korner za Dubravu i nastavak mini pritiska gostiju.

70' Turanjanin Petrović izmjena u Dubravi, te Ninčević Kapitanović

65' GOOOL 2:1 Šego precizan iz kaznenog udarca

64' Kolarić greda, nastvalja se napad Varaždina i na kraju igranje rukom Maglice i novi jedanaesterac za Varaždin.

61' Žuti karton Korca

60' Dvostruka zamjena u Varaždinu: Posavec i Pellumbi ulaze Grgec i Mekić izlaze

58' Herrera zamalo zakasnio na dobro ubačenu loptu pred sam gol Dubrave

53' Ljubanović žuti karton

50' Vuk izlazi zbog ozljede a Igrec ulazi

46' U prvom napadu Dubrava prijeti Varaždinu ali na kraju samo korner

43' Dubrava se oslobodila i igra slobodnije.

38' GOL 1:1 Alghoul siguran izvođač jedanaesterca

37' kazneni udarac za Dubravu,  Mekić igranje rukom

32' Alghoul žuti karton zbog prekršaja nad Šegom

30' Novi korner za Varaždin izborio Vuk

26' Vuk pucao glavom na ubačaj Kolarića ali izravno u ruke vratara Dubrave

18' Malo se smirio ritam utakmice, ali Varaždin i dalje igra visoki pritisak.

12' Herrera u prilici, ali nije uspio uputiti udarac prema vratima Dubrave, s oko pet metara

11' Novi korner za Varaždin, nakon nekoliko udaraca prema golu Dubrave.

9' Prva prilika za Dubravu, korner za Dubravu

6' Varaždin i dalje pritišće Dubravu

3' GOOOL 1:0 Postonjski postigao pogodak iz jedanaesterca

3' Šego izborio kazneni udarac

1' Varaždin je odmah krenuo napadački i izborio prvi korner.

Varaždin- Dubrava TK 2:1 (1:1)

Gradski nogometni stadion Varaždin

Suci: Tihomir Pejin (D. Miholjac), Kristijan Novosel (Git), Tomislav Keglević (Našice)

Varaždin: Sentić, Grgec, Karabatić, Herrera, Postonjski, Teklić, Šego, Vuk, Kolarić, Mekić, Senić; trener Mario Kovačević.

Dubrava TK: Ilinčić, Ljubanović, Ibiši, Alghoul, Vjadovčić, Kapitanović, Petriško, Korca, Domić, Maglica, Turanjanin; trener Alen Šunić.