NK VARAŽDIN - NK ISTRA 1961

FOTO - Istra 1961 iznenadila Varaždin i odnosi bod u Pulu

Objavljeno: 30.09.2022. 18:03

Zadnja izmjena: 30.09.2022. 19:57

U SuperSport HNL-u nastavljeno je prvenstvo, a prva utakmica 11. kola donijela je sraz Varaždina i Istre 1961. Konačni rezultat 1:1 (1:0), donio je podjelu bodova.

U susret je bolje ušao Varaždin. Odmah su pritisnuli obrambene igrače gostiju, čim bi dobili loptu. Herrera je već u 2. minuti uputio udarac u okvir i tako najavio angažiranu utakmicu od strane domaćeg sastava. Istra 1961 pokazuje koliko je opasna i već u 7. minuti prijeti. Nakon slobodnog udarca, lopta prolazi kroz peterac ali na sreću Varaždinaca do nje nisu uspjeli doći napadači Istre 1961. U 13. minuti gostujuća obrana, zajedno s golmanom jednu je loptu skoro poklonila napadačima Varaždina ali su je u posljednji trenutak uspjeli izbaciti u aut. Najveća prilika za goste bila je u 21. minuti kada je Erceg prebacio Zeleniku ali loptu s gol crte izbacuje Jelenić. U nastavku se izmjenjuju protunapadi, ali se rezultat ne mijenja do 37. minute. Teklić s ruba kaznenog prostora šalje neobranjivi udarac i dovodi Varaždin u vodstvo 1:0. Gosti se ne predaju i ponovo imaju vrlo izglednu priliku u 43. minuti. Erceg puca s oko pet metara, nakon nabačene lopte, ali Zelenika na mjestu.

Drugo poluvrijeme počelo je uz novi pljusak, ali igrači Varaždina ponovo pokušavaju igrati što agresivnije i pritiskati gostujuće obrambene igrače, kada imaju loptu. Mokar i skliski teren donio je više pogrešaka u igri ali i prekršaja. Sredinom poluvremena tempo igre je pomalo pao. U 69. minuti gosti koriste dekoncentraciju domaće obrane i na rubu šestnaesterca najbolje se snašao Caseres te izjednačuje rezultat na 1:1. Igra i dalje nema ritam kao u prvom dijelu. Trener Kovačević izmjenama pokušava osvježiti svoju ekipu, pa radi trostruku izmjenu u 78. minuti, Elezi izlazi, Pilj ulazi; Šego izlazi, Brodić ulazi; Stanić izlazi, Puclin ulazi. Diže se ritam igre i Varaždinci imaju više loptu u svom posjedu, napadaju i prijete ali iz svih poluprilika ne uspijevaju uputiti udarac u okvir gola gostiju. Varaždin pokazuje više volje za postizanjem još jednog gola, ali gosti su se uspješno branili.

Tijek susreta:

87' Kolarić izlazi Perić ulazi

87' Puclin puca pokraj gola

87' Redaju se prilike, ponovo udarac prema golu gostiju ali lopta odlazi pokraj gola

86' Žuti karton Galilea, NK Istra 1961

85' Korner za Varaždin ali udarac glavom odlazi preko gola.

84' Brodić u izglednoj prilici ali golman gostiju brani

81' Dva kornera za Varaždin

78' Trostruka izmjena u Varaždinu Elezi izlazi, Pilj ulazi; Šego izlazi, Brodić ulazi; Stanić izlazi, Puclin ulazi

77' Teklić žuti karton

69' GOL 1:1 Caseres se najbolje snašao na rubu kaznenog prostora nakon greške varaždinske obrane

62' Herrera izlazi a ulazi Posavec ulazi

62' Mlinar izlazi a Kopjar ulazi

60' Nova prilika za goste iz protunapada

57' Malo je pao tempo igre

51' Kadušći žuti karton kod gostiju

49' Herrera žuti karton

47' Varaždin i dalje pokušava agresivnom igrom pritiskati gostujuće igrače

46' Ponovo je pojačao pljusak

46' Rovis izašao, Marin ušao kod gostiju

43' Vrhunska obrana Zelenike, s pet metara upućen udarac gostujućeg napadača ali golman Varaždina na mjestu

41' Odvažio se i Katanec na udarac, s desne strane kaznenog prostora gostiju, ali udarac odlazi pokraj gola

37' GOOOOL 1:0 Teklić s ruba kaznenog prostora uputio neobranjivi udarac

34' Zaprijetila Istra 1961 iz kontrenapada ali Zelenika na mjestu

33' Šego u poluprilici s lijeve strane, ulazi u kazneni prostor ali šalje neupotrebljivu loptu

30' Počeo pljusak

28' Žuti karton Stolnik

23' Nakon slobodnog udarca za Varaždin, koji je izveo Teklić, Stolnik došao u priliku, pucao glavom ali u golmana Lučića.

22' Žuti karton zaCaseresa

21' Velika prilika za goste. Erceg se domogao lopte u šesnaestercu i prebacio Zeleniku a Jelenić požrtvovno izbacio loptu s gol-crte

17' Izmjena u redovima istre 1961 Hujber izašao, Rovis ušao

13' Obrambeni igrači i golman gostiju skoro jednu loptu poklonili napadačima Varaždina, korner za Varaždin

12' Igra se na sredini terena, Varaždin i dalje visoko pritišće obrambene igrače Istre 1961

7' Slobodan udarac s dvadesetak metara od gola Varaždina, ali lopta prolazi kroz peterac bez da su gosti uspjeli uputiti udarac

2' Varaždin krenuo agresino, pritisnuo obranu gostiju i Herrera uputio prvi udarac u okvir, koji golman Lučić izbacuje u korner

NK Varaždin - NK Istra 1961 1:1 (1:0)

Gradski stadion Varaždin

Gledatelja: 1.593

Suci. Dario Bel, sudac (Osijek), Kruno Šarić, 1. pomoćni (Županja), Dejan Vuković, 2. pomoćni (Zagreb)

Jure Zečević, delegat (Knin), Domagoj Vučkov, kontrolor suđenja (Rijeka), patrik Kolarić, 4. sudac (Čakovec)

Ivan Bebek, VAR (Rijeka), Robi Kezele, AVAR (Rijeka)

Varaždin: Zelenika, Stanić J, Teklić, Šego, Kolarić, Elezi, Stolnik, Jelenić, Herrera, Stanić M,Katanec; trener Mario Kovačević.

Istra 1961: Lučić, Hujber, Mlinar, Caseres, Galilea, Boultam, Petrusenko, Perković, Erceg, Petković, Kadušić; trener Garcia Gonzalo.