NK VARAŽDIN - NK OSIJEK

Foto - Osijek pobijedio Varaždin u utakmici s četiri crvena kartona

Objavljeno: 09.11.2022. 15:28

Zadnja izmjena: 09.11.2022. 18:30

Varaždin i Osijek odigrali su susret osmine finala SuperSport kupa, a gosti su pobijedili 1:2 (0:1). Osijek se tako plasirao u četvrtfinale SuperSport kupa. Susret je obilježila tuča igrača pred kraj susreta.

Osijek je sigurnije ušao u susret i nametnuo svoj tempo. Kombinirana postava Varaždina nije se mogla oduprijeti gostima i već u 9. minuti, nakon nekoliko poluprilika, Caktaš glavom pogađa za 0:1. Nakon vodstva Osijeka Varaždin se malo oslobađa pritiska i igra seli na sredinu terena. Sredinom poluvremena Varaždin u prilici za poravnanjem rezultata. Najprije, Puclin iz slobodnog udarca s oko 20-tak metara od gola Osijeka puca preko gola, a prije toga Elezi u izglednoj situaciji ali obrana Osijeka izbacuje loptu u korner. Pred kraj poluvremena ponovo mini pritisak Osijeka od prilika može se samo izdvojiti udarac Miereza s ruba kaznenog prostora ali preko gola.

U drugo poluvrijeme Varaždin ulazi s trostrukom izmjenom. Ušli su Posavec, Šego i Jozo Stanić, a izašli su Jelinić, Herrera i Belcar. U takvoj formaciji Varaždin je nešto ofenzivniji i počinje se nametati na terenu. Međutim, Varaždin se otvorio što koristi Osijek u 54. minuti i Kleinheisler iz kontranapada vara obranu Varaždina i povećava vodstvo Osijeka na 0:2. U 65. minuti crveni karton Cheberko zbog grubog prekršaja nad Elezijem i gosti ostaju s igračem manje. Varaždin nastavlja igrati još agresivnije, a Šego u 70. minuti prvi puca u okvir glavom ali ravno u ruke Malenice, te je nekoliko minuta kasnije izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora. Međutim, Brodić puca u "živi zid". Osijek i dalje prijeti kontranapadima, a Varaždin ima veći posjed lopte. Međutim, to nije dovelo do promjene rezultata. U sudačkoj nadoknadi vremena došlo je do naguravanja igrača te je sudac Pajač imao dodatnog posla i podijelio Pellumbiju drugi žuti, Zelenika drugi žuti, Mamce izravni crveni. Caktaš žuti karton u produžetku i Šego. i Osijek odlazi u četvrtfinale SuperSport kupa.

Tijek susreta:

90' GOOOOL 1:2 Brodić iz gužve u šesnaestercu Osijeka smanjio prednost Osijeka.

88' Varaždin pokušava pritsnuti još više, korner ali gosti izbacuju loptu izvan svog kaznenog prostora.

85' Korner za Varaždin ali bez udarca prema golu.

77' Slična prilika iz slobodnog udarca za Osijek ali na kraju bez udarca prema agolu

73' Šego srušen na rubu šesnaesterca, Brodić izvodi slobodan udarac ali u živi zid

70' Šego puca glavom ali u ruke golmanu Osijeka

65' Crveni karton Cheberko zbog grubog prekršaja nad Elezijem

64' Kolarić izlazi Katanec ulazi

59' Caktaš u prilici za Osijek ali Zelenika na mjestu

55' Brodić ulazi Domjanić izlazi

54' GOL 0:2 Kleinheisler iz kontranapada vara obranu Varaždina i povećava vodstvo Osijeka

52' Žaper i slobodan udarav za Varaždin na rubu šesnaesterca osijeka, puca Šego u živi zid

50' Beljo iz kontranapada puca s ruba kaznenog prostora ali tik pokraj Zelenikina gola

48' Korner za Osijek Mierez puca glavom a Zelenika nogom brani

46' Trostruka izmjena u Varaždinu Posavec, Šego i Jozo Stanić ušli, a izašli su Jelinić, Herrera, Belcar

43' Mierez uputio udarac s ruba kaznenog prostora ali pokraj vratiju Zelenike

39' Novi mini pritisak Osijeka

37' Beljo žuti karton, Zelenika zbog prigovora također žuti karton

35' Slobodan udarac za Osijek 20- tak metara iskosa od gola ali samo korner, Mierez pucao glavom ali pokraj gola

32' Slobodan udarac za Varaždin 20-tak metara od gola Osijeka, ali Puclin puca visoko preko gola

29' Korner za Varaždin, nakon što se Elezi našao u prilici da uputi udarac ali je obrambeni igrač Osijeka izbacio loptu u korner

26' Korner za Osijek, Varaždin ima problema s iznošenjem lopte sa svoje polovice

23' Mirniji period igre na sredini terena

20' Opasniji kontranapad Osijeka i samo korner

18' Malo popustio pritisak gostiju, više se igra na sredini terena

14' Domjanić u prilici, u šesnaestercu, ali mu loptu s noge skida Osijekov branič

9' GOL 0:1 Caktaš u nastavljenoj akciji glavom pogađa za vodstvo Osijeka

8' Mierez u prilici

7' Posjed lopte  idalje je na strani gostiju

2' Osijek ima prvi napad

Varaždin - Osijek 0:2 (0:1)

Gradski nogometni stadion Varaždin

Gledatelja

Suci.Igor Pajač, 1. sudac (Sv. Ivan Zelina), Vedran Đurak, 2. pomoćni (Sv. Ivan Zelina), Jerko Crnčić, 2. pomoćni (Vrbovec)

Ivan Vukojević, delegat (Zagreb), Domagoj Vučkov, kontrolor suđenja (Rijeka), Goran Pečarić, 4. sudac (Zagreb)

Varaždin: Zelenika, Pellumbi, Puclin, Banovec, Kolarić, Belcar, Elezi Jelenić, Škaričić, Domjanić, Herrera; trener Mario Kovačević.

Osijek: Malenica, bartolec, Leovac, Kleinheisler, Jugović, Hernandez, Beljo, Caktaš, Mierez, Žaper, Cheberko; trener Rene Poms.