NK VARAŽDIN - NK OSIJEK II

FOTO Varaždin nadigrao Osijek II - Senić hat trickom obilježio utakmicu

Objavljeno: 23.04.2022. 17:51

Zadnja izmjena: 23.04.2022. 19:55

Usklopu 25. kola Druge HNL NK Varaždin uvjerljivo pobijedio mladi sastava NK Osijek II 4:1 (3:0). Matej Senić postigao hat trick i time "okrunio" odličnu igru.

Varaždinska momčad u susret je ušla puna samopouzdanja i agresivnosti. Napadi su krenuli od prve minute, nakon što su presjekli prvi napad Osječana Šego sam u kontranapadu puca s ruba šestnaesterca ali lopta odlazi pokraj desne stative golmana Kolića. Varaždin nastavlja s visokim pritiskom na osječke igrače, te u 10. minuti obrana Osijeka i loptu dodaju varaždinskom napadaču Šegi. On se upušta u dribling s golmanom Osijeka ali gubi kontrolu nad loptom. Već tri minute kasnije slobodan udarac za Varaždin na oko 30 metara od osječkog gola. Postonjski odlično nabacuje u peterac a Senić postiže gol za vodstvo. Isti igrač u prilici je i u 16. minuti ali golman Osijeka izbacuje loptu u korner. Nakon kornera iz gužve u šestnaestercu najbolje se snašao ponovo Senić i povećava vodstvo na 2:0 u 17. minuti. Nakon drugog gola malo popušta varaždinski pritisak i gosti počinju igrati, međutim Varaždin i dalje kontrolira utakmicu. Varaždin još dva puta prijeti nakon kornera u 27. i 31. minuti, a gosti su najbliže opasnijem udarcu prema golu u 38. minuti. Varaždin ima još jednu izglednu priliku u 39. minuti kada imaju slobodan udarac na samom rubu šesnaesterca, ali osječki živi zid zaustavlja udarac. Varaždinske tribine pred kraj prvog dijela slave pobjedu Opatije nad Rudešom 3:1, varaždinskim konkurentom za prvo mjesto.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak varaždinske dominacije terenom. U 52. minuti prijeti Šego iz kosa s desne strane ali golman Osijeka na mjestu. Već minutu kasnije Senić postiže svoj treći gol u susretu. Na odlično nabacivanje Urate s lijeve strane Senić ponovo na pravom mjestu i postiže gol za 4:0. Nakon četvrtog gola malo pada ritam utakmice, a počinju i izmjene. U 64. minuti  crveni karton, zbog prekršaja u svom šestnaestercu, dobiva Kolarić a Pudić s bijele točke smanjuje vodstvo Varaždina na 4:1 u 65. minuti. Nastavljaju se mirnija igra bez puno prilika.

Tijek susreta:

87' I dalje se igra na sredini terena, i jedna i druga momčad čeka kraj susreta

75' Utakmica poprimila mirniji tijek, igra se na sredini terena, Osječani imaju nešto više prostora za igru

69' Domjanić žuti karton

68' Dvostruka izmjena u Varaždinu Urata izlazi a Mekić ulazi, Igrec izlazi a ulazi Karabatić

65' GOL Pudić 4:1 Iz najstrože kazne Pudić smanjuje vodstvo Varaždina

64' Crveni karton Kolarić i jedanaesterac za Osijek II

61' Dvostruka izmjena u Varaždinu Šego izlazi Domjanić ulazi, Teklić izlazi, a Lusavec ulazi.

58' Izmjena u sastavu Osijeka Mikločić ulazi, a Unušić izlazi

53' GOOOL 4:0 Senić glavom nakon dobro nabačene lopte Urate s lijeve strane povećava vodstvo.

52' Napad Varaždina i Šego iskosa s desne strane puca ali golman Osijeka na mjestu

45' Izmjena u sastavu Osijeka, izlazi Baić a ulazi Bakić

41' GOOOL 3:0 Kolarić povisuje vodstvo

40' Veselje na varaždinskim tribinama jer Opatija vodi protiv Rudeša, najvećeg konkurenta Varaždinu za prvo mjesto, 3:1

39' Prekršaj za Varaždin na rubu šesnaesterca, ali osječki živi zid zaustavlja loptu

38' Korner za Osijek II ali nitko nije uspio uputiti loptu prema golu

35' Igrač Osijeka Ivandić dobio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena

31' Novi korner za Varaždin i nova poluprilika

27' Korner za Varaždin i ponovo izgledna prilika za Varaždin, jaki udarac s ruba šesnaesterca odlazi pokraj gola

24' Gosti se malo oslobodili početnog pristka Varaždina

17' GOOOOL 2:0 Nakon kornera iz gužve u šesnaestercu najspretniji je bio Senić i nogom postiže gol.

16' Nova prilika Senića glavom ali golman izbacuje u korner

13' GOOOOL 1:0 Senić nakon slobodnog udarca Postosnjkog glavom Senić postiže gl za vodstvo

10' Velika greška obrane Osijeka, obrambeni igrač dodao loptu Šegi koji zatim nije uspio prijeći golmana 1 na 1

6'Stativa za Varaždin, novi napad udarac prema golu Podsavec pucao ali je lopta udarila stativu, nakon čega je obrana gostiju izbila loptu.

5' Nova opasna akcija Varaždina pred golom Osijeka II, ali nitko od napadača nije uspio uputiti udarac prema golu

4' Varaždin ušao puno agresivnije u utakmicu od gostiju

3' Novi napad Varaždina, aali domaći golma na mjestu.

1' Varaždin presjekao prvi nakad Osiječana i Šego iz kontranapada pucao pored gola s ruba šesnaesterca

Varaždin - Osijek II

Gradski stadion Varaždin

Suci: Ante Terzić (Split), Stipe Brajković (Šibenik), Dujo Sarić (Klis)

Varaždin: Sentić, Brodić, Igrec, Postonjski, Teklić, Posavec, Šego, Kolarić, Urata, Škaričić, Senić; trener Mario Kovačević.

Osijek II: Kolić, Kuprešak, Alexander, Stranput, Unušić, Kuprešak M., Pudić, Hanuljak, Karamatić, Baić, Ivandić; trener Tomislav Radotić