NK VARAŽDIN - NK DUGOPOLJE

Foto - Varaždin pobjedom osvojio Drugu HNL

Objavljeno: 22.05.2022. 17:04

Zadnja izmjena: 22.05.2022. 19:05

U utakmici 29. kola Druge HNL Varaždin je na svom stadionu pobijedio momčad NK Dugopolja 2:0 (1:0).

Varaždin je pobjedom osigurao prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici kolo prije kraja, te ulazak u Prvu HNL.

Pred oko pet i pol tisuća navijača NK Varaždin, po sunčanom vremenu, domaći nogometaši ušli su u susret sa željom da pobijede. Međutim, vrlo brzo su nogometaši Dugopolja pokazali da su se došli nadigravati, a ne braniti. Tako prva opasnija poluprilika pripada gostima u 4. minuti kada je sjevnula kontra ali posljednji pas je bio neprecizan, pa Sentić nije trebao intervenirati. Uzvraća Brodić u 8. minuti, primio je odlično loptu u šesnaestercu gostiju i uputio udarac ali je golman Dugopolja izbacuje u korner.  U 15. minuti Urata prima loptu na oko 25 metara i upučuje izuzetno precizan i snažan udarac koji odsjeda u lijevom donjem kutu Silićevog gola i varaždinske tribine su u deliriju. Međutim, gosti nastavljaju sa svojom igrom i u 23. minuti, nakon kornera, Sentić brani jednu neugodnu loptu iz blizine. Nakon dvije poluprilike na obje strane, u 31. minuti Teklić odlično ubacuje u šenaesterac, Brodić puca s desetak metara ali ravno u golmana Dugopolja. Do kraja poluvremena treba izdvojiti udarac Posavca pokraj gola i Kolariće neuspio lob, nakon odličnog kontranapada, u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je nove napade Varaždina. Brodić je bio dva puta u prilici da poveća vodstvo Varažadin  u 46. i 54. minuti, ali su obrana i golman Dugopolja bili koncentrirani i na mjestu. Međutim, u 56. minuti Brodić naplaćuje svoju dobru igru i trud te postiže gol za 2:0. Dugopolje se nije predalo ali je veliki broj izmjena doveo do pada intenziteta igre. Ptred kraj susreta u 83. i 88. ponovo dvije velike prilike za Varaždin, lopta se šetala s jednog na drugi kraj šesnaesterca ali nitko nije uspio uputiti čisti udarac na gol. Na kraju susreta razdragani navijači uletili su u teren i s igračima proslavili osvajanje naslova prvaka u Drugoj HNL i ulazak u Prvu HNL.

Tijek susreta:

90' Žuti karton za Posavca

88' Ponovo velika prilika za Varaždin, više igrača pokušalo je pucati ali ponovo bez čistog udarca prema golu

85' Prilika za Dugopolje ali Sentić hvata loptu

83' Velika prilika za Varaždin, više puta se lopta vraćala nogometašima Varaždina u šesnaestercu Dugopolja ali nitko nije uspio uputiti čisti udarac prema golu

75' Izlazi Bašić a ulazi Čengić u Dugopolju

70' Još nekoliko poluprilika za Varaždin, a Dugopolje pokušava kontrama ugroziti Sentića

67' Izlazi Urata a ulazi Mekić

64' Pervan žuti karton

60' Domjanić ušao Teklić izašao

58' Trosturka izmjen u Dugopolju

56' GOOOOL 2:0 Brodić nakon kotranapada dobiva odličnu loptu s desne strane u šesnaetercu i vara golama te povisuje vodstvo Varaždina

54' Ponovo Brodić puca s ruba šesnaesterca ali pokraj gola

53' Belcar izlazi, Herrera ulazi

50' Poluprilika za Dugopolje ali se gostujući napadač nije snašao u varaždinskom šesnaestercu i propustio pucati na gol

46' Prvi napad u drugom poluvremenu i Varaždin u novoj velikoj prilici, nakon greške obrane Dugopolja Brodić je bio u prilici ali mu je golam Silić ulaetio u udarac i odbio loptu izvan šesnaesterca.

44' Kolarić u kontranapadu htio prebaciti golmana Dugoplja ali promašio gol

42' Posavec iz šesnaesterca uputio udarac ali prošao je pokraj gola. 5383 gledatelja

36' Žuti karton Ćubelić

31' Nova stopostotna prilika za Varaždin odlično ubačena lopta Teklić i Brodić puca u golmana s desetak metara

27' Nova opasna kontra Dugopolja i u posljednjem trenutku obrana Varaždina izbacuje u korner.

25' Teklić se okušao udarcem s ruba šesnaesterca ali je lopta prošla pokraj gola

23' Nakon kornera za Dugopolje Sentić brani nezgodnu loptu iz blizine

15' GOOOOL Urata s oko 25 metara poslao bombu u lijevi donji kut gola gostiju

12' Dugopolje drži ravnotežu na terenu i nedozvoljavaju Varažinu da organizira opasne napade

8' Brodić odlično primio loptu, iz polukontre, u šesnaestercu gostiju i dobro pucao ali golman gostiju Silić izbacuje loptu u korner

4' Sjevnula je kotra Dugopolja ali je posljednji pas bio neprecizan

1' Varaždin od prvog sučevog zvižduk krenuo po gol i pobjedu