HRVATSKI NOGOMETNI KUP

Varaždin namučio Lokomotivu, ali Zagrepčani idu dalje

Objavljeno: 27.10.2021. 17:30

Zadnja izmjena: 27.10.2021. 19:34

U Varaždinu je odigran susret 1/8 finala Kupa HNS-a između Varaždina i Lokomotive. Na kraju je susret završio rezultatom 2:3 (1:2) i Lokomotiva se plasirana u četvrtfinale Kupa.

Susret je počeo relativno dobro za Varaždin, krenuli su prvi napad i dobro su stajali na terenu, ali već u 6. minuti nakon prodora Lokomotive po lijevoj strani Hoxha nabacuje u šesnaesterac a Alyju pogađa glavom za vodstvo gostiju. Varaždin vidno pada u igri i prepušta loptu igračima Lokomotive koji stvaraju još nekoliko poluprilika. Nakon što su Varaždinci ponovo počeli sigurnije igrati, iz prve prave prilike dolazi izjednačenje. U 22. minuti Stolnik odlično reagira u šesnaestercu i glavom vara Nevistića, lopta ga od poda preskaće i završava u mreži. Varaždin igra bolje u napadu ali ostavlja prostora u obrani. Tako u 28. minuti Stolnik povlači Aliyu za ruku u šesnaestercu, a Pivarić je sigurni izvođač najstrože kazne.

Varaždin se ponovo povlači a Lokomotiva vodi igru. U 40. minuti Varaždin izvodi prvi korner ali bez opasnosti po gol Lokomotive. Do kraja poluvremena igra je umirena bez većih prihgoda. Ukupno posjed lopte za Lokomotivu dvostruko veći od Varaždina.

Varaždin u drugo poluvrijeme ulazi puno agresivnije i s puno više htijenja. Takva igra isplatila se već u 49' minuti kada zbog takvog pritiska domaćih igrača dolazi i do jedanaesterca. Postonjski sigurno pogađa za izjednačenje i utakmica je ponovo bila neizvjesna. Ovim izjednačenjem Varaždin dobiva "krila" i igra sev bolje, dok gosti sve više griješe i prepuštaju igru domaćim nogometašima. Odprilika treba izdvojiti onu Herrere u 55. minuti i Kolarića u 63. minuti. Lokomotiva se polagano vraća u susret i u 73. minuti Kačavenda postiže pobjedonosni gol za goste. Nakon malonogometne akcije u šesnaestercu Varaždina utakmica je riješena.

Varaždin se nije predavao ali Lokomotiva se vratila puno sigurnijoj igri uz manje grešaka i rutinski privode utakmicu kraju.

Tijek susreta:

90' Lokomotiva sačuvala loptu i prednost te pobjedom odlazi u četvrtinale Kupa.

88' Velika prilika za Varaždin, nakon duge akcije u šesnaestercu Lokomotive

81' Lokomotiva preuzela igru i ponovo imaju značajnije veći posjed lopte

76' Izmjena u Varaždinu Vuk izlazi Igrec ulazi

73' GOL 2:3 Kačavenda u malonogometnoj akciji u šenaestercu postiže novi vodeći gol za Lokomotivu.

70' Varaždin u kontiuniranom napadu, ima puno više loptu u svom posjedu

65' Još jedna dvostruka izmjena u Lokomotivi: Đira ulazi Aliyu izlazi, Miličević ulazi a Pivarić izlazi

63' Nakon dobre akcije Varaždina Kolarić iz blizine puca pokraj gola

57' Dvostruka izmjena u Lokomotivi: Marić ulazi Dabro izlazi, Goričan ulazi Hoxha izlazi

55' Herrera u prilici nakon lijepog kontranapada Varaždina, ali puca pokraj gola iz izgledne prilike

54' Varaždin se ohrabrio, dobio je samopouzdanja. U igri ima više agresivnosti i htijenja.

53' Varaždin igra sigurnije, a više nervoze u igri Lokomotive

49' GOOOL 2:2 Postonjski iz jedanaesterca vraća Varaždin u utakmicu

46' Dvostruka izmjena u Varaždinu: Herrera ušao Posavec izašao, Lusavec ušao a Senić izaša.

40' Prvi korner za Varaždin, Postonjski nabacio na Solniku na glavu ali puca preko gola.

36' Ponovo Lokomotiva vodi igru i imaju veći posjed lopte

34' Senić žuti karton

33' Velika prilika za Lokomotivu ali lopta odlazi preko gola

28' GOL 1:2 Pivarić iz jedanaesterca nakon što je Stolnik povukao za ruku Aliyu

27' Varaždin se vratio u susret, nakon što je pao kada je primio gol, sada igra puno bolje.

22' GOOOL 1:1 Stolnik glavom prebacio Nevistića

21' Žuti karton Pivariću zbog prekršaja nad Posavcem

17' Lokomotiva više ima loptu u svojim nogama i vode igre

11' Kulenović pucao izdaleka ali prako gola Zelenike

6' GOL 0:1 Hoxha nabacio u varaždinski šesnaesterac a Aliyu glavom za vodstvo

5' Posavec u velikoj prilici, nakon kontranapada ali pucao ravno u ruke Nevistića

1' Varaždin preuzeo inicijativu i krenuo u prvi napad

Varaždin - Lokomotiva 2:3 (1:2)