NK VARAŽDIN - NK SLAVEN BELUPO

FOTO Gosti iz Koprivnice minimalnim rezultatom pobijedili Varaždince

Objavljeno: 17.07.2022. 18:13

Zadnja izmjena: 17.07.2022. 21:01

U susretu 1. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige na varaždinskom stadionu Saven Belupo pobijedio je Varaždin s minimalnim 0:1 (0:0).

Prvo poluvrijeme proteklo je u rovoskoj borbi obje ekipe kako ne bi primili gol. Gosti su nametnuli svoju igru i imali su veći posjed lopte gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Varaždin je više stajao iza lopte i pokušavao s kontanapadima Prilika i poluprilika je bilo na obje strane. Treba izdvojiti onu Brodića u 17. minuti kada je glavom s prve stative skoro premacio golmana gostiju, na dobro nabačenu loptu iz slobodnog udarca Postonjskog. Teklić je zaprijetio u 40. minuti ali je pucao preko gola na dobro nabačenu loptu Brodića.

Slaven Belupo imao je više poluprilika ali ona najveća bila je u 44. minuti kada je Zelenika "1 na 1" obranio udarac Hoxhi s dvaa metra od gola. Zelenika je još nekoliko puta dobro intervenirao i tako zadržao netaknutu mrežu do kraja poluvremena.

Drugi dio susreta počeo je na najgori mogući naačin za Varaždince. Na početku drugog dijela za goste je ušao Kocijan, koji je zamijenio Martinagu i već četiri minute kasnije postiže gol za Slaven Belupo. U 49. minuti nakon gužve u šesnaestercu precizno pogađa Zelenikinu mrežu i gosti imaju 0:1. Varaždinu je trebalo nekoliko minuta da se ponovo vrati u susret i tada su zaredali napadi i puno agresivnija igra ali bez rezultata. Teklić je bio nekoliko puta u prilici ali je bio neprecizan. Gosti su se rutinski branili i čuvali rezultat.

Tijek susreta:

90' Božić dobiva žuti karton

85' Ponovo Teklić iz kontranapada puca ali Sušak sretno brani prsima udarac

83' Zelenika ponovo spašava Varaždin, udarac gostujućeg napača iz blizine brani nogom

77' Teklić još jednom oprobao svoj udarac iz daljine ali preko gola

69' Prilika za Herreru ali mu na rubu peterca loptu kradu obrambeni igrači gostiju

63' Varaždin se oslobodio igra poletnij i više napada

59' Varaždin se vratio u susret, nakon prvotnog šoka i pokušava igrati što agresivnije i napadački

53' Dvostruka izmjena u Varaždinu Lusavec Kolarić ulazi, Herrera ulazi a Stanić.

49' GOL 0:1 Kocijan nakon gužve u šesnaestercu precizno puca i savladava Zeleniku, Slaven Belupo vodi na samom početku drugog dijela susreta.

46' Izmjena u Slaven Belupu na početku drugog poluvremena Martinaga izašao Kocijan ušao

44' Zelenkika 1 na 1 brani Hoxhi dva ametra od gola i zahvaljujući njemu rezultat je nepromijenjen

40' Prilika za Teklića nakon kontranapada Brodića s lijeve strane, ali puca preko gola

38' P0luprilika za goste na odbijenu loptu iz šesnaesterca pucao napač Slaven belupa ali pokraj Zelenikina gola

33' Malo se smanjio intenzitet igre

29' Postonjski puca s tridesetak metara a golman gostiju izbacuje u korner

23' Nova opasna kacija gostiju iz kontranapada ali Zelenika brani s desetak metara Hoxhin udarac

21' Opasan napad gostiju ali lopta samo prolazi korz peterac Varaždinaca

17' Velika prilika za Varaždin, Postonjski je izveo slobodni udarac a Brodić glavom na prvoj stativi prebacio gol

16' Antonio Posavec žuti karton

15' Žuti karto Martinaga žuti karton

13' Slaven Belupo i dalje ima veći posjed lopte i više se igra na varaždinskoj polovici terena

11' Slobodan udarac za goste s ruba šesnaesterca ali lopta odlazi pokraj gola

7' Zelenika brani udarac Kvržića

6' Slobodan udarac za goste s dvadesetak metara od Varaždinskog gola.

5' Slaven Belupo za sada ima malo više loptu u svom posjedu

3' Opasan napad gostiju ali je lopta prošla kroz šesnaesterac i nitko nije uputio udarac prema Zeleniki

1' Nervozan početak i odmah prekršaj nad kapetom Varaždina Postonjskim

NK Varaždin - NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)