VARAŽDIN - CROATIA

FOTO Varaždin uvjerljivo pobijedio i nadigrao Croatiju

Objavljeno: 02.10.2021. 17:45

Zadnja izmjena: 02.10.2021. 19:53

U 8. kolu Druge HNL Varaždin je pobjedio Croatiju iz Zmijavaca visokim rezultatom 5:1 (4:1). Varaždin je prikazao puno bolju igru nego do sada a strijelci su bili posebno raspoloženi.

Varaždin se od samog početka postavio na terenu kako momčad koja želi nametnuti svoju igru i u prvom napadu došli su u prvu polupriliku. Imali su posjed lopte i vodili su igru, a već u 7. minuti isplatila im se takva igra. Grgec s lijeve strane, iskosa precizno puca i pogađa za 1:0. Na krilima dobre igre i postignutog gola, rasterećeni Varaždinci igraju još bolje. U 14. minuti Teklić pogađa nakon odbijanca u šesnastercu i već je 2:0. Gosti izgledaju iznenađen, a njihova desna strana stalno propušta napade Varaždina. U 16. minuti situacija slične kao kod prvog gola samo je realizator Herrera. U 26. minuti Varaždin već vodi 4:0. Koncentracija gostujuće obrane je na minimumu, a u strijelce se upisuje Šabić. Nakon toga intenzitet igre ipak opada i gosti iz jedne prilike uspijevaju smanjiti na 4:1. u 35. Šabić iz gužve u šesnaestercu pogađa u mrežu iza Sentića. Do kraja Posavec i Herrera u tri vrlo izgledne prilike ali više nisu tako precizni pa se na odmor odlazi s rezultatom 4:1.

Drugo poluvrijeme počinje u sličnom ritmu kao i prvo. Varaždin gospodari terenom i stvara prilike. Iz jedne takve, na nabačenu loptu s desne strane Posavec glavom posprema loptu u gol gostiju i u 50. minuti rezultat je 5:1. Kreću izmjene igrača i polagano pada ritam igre, ali Varaždin i dalje ima više loptu u svojim nogama. Igrači Croatie pokušavaju iz kontranapada ugroziti gol Sentića ali ne uspijevaju. Varaždin se prema kraju poluvremena sve više zatvarao i čuvao visoki rezultat.

Tijek susreta:

83' Izmjena kod gostiju Šabić izlazi Jović ulazi

80' Nova prilika za Croatiu, napadač gostiju puca iz blizine ali iskosa i Sentić izbacuje loptu u korner.

76' Prilika za Croatiu ali napadač gostiju glavom puca preko varaždinskog gola

71' Nova dvostruka izmjena u Varaždinz Posavec i Herrera izašli, a ušli Vuk i Vugrinec

65' Ritam igre malo pao ali Varaždin i dalje ima posjed lopte

58' Dvostruka izmjena u Varaždinu Grec izlazi a ulazi Lusavec Pellumbi izašao, a Mekić ušao.

53' Marušić žuti karton i slobodni udarac s dvadesetak metara s lijeve strane

50' GOOOL 5:1 Posavec na nabačenu loptu Kolarića u šesnaesterac postiže peti gol za Varaždin.

46' Dvostruka izmjena u ekipi Croatie izašao Dujmović a ušao Šalinović, Šuto izašao ušao Marušić.

45' Posavec ponovo u prilici ali pogađa golmana gostiju u glavu

44' Posavec promašuje skoro prazan gol nakon kontranapada Varaždina

41' Korner za Croatiu ali lopta sve preletila

39' Herrera u prilici 1 na 1 s golmanom gostiju ali lopta odlazi u korner

35' GOL 4:1 Šabić iskoristio nepažnju varaždinske oibrane i smanjio vodstvo

26' GOOL Senić 4:0 popušta koncentracija obrane gostiju i Varaždinci koriste sve njihove pogreške

25' Herrera puca iz šesnaesterca ali ne pogađa okvir gola

21' Mala nesigurnost u obrani Varaždina ali napadači Croatie to ne koriste

19' Posavec u prilici ali ne pogađaokvir gola

16' GOOOL 3:0 Herrera u sličnoj situaciji kao i prilikom prvog gola

14' GOOOL 2:0 Teklić nakon odbijanca pogađa gol gostiju za novo vodstvo.

8' Uzvratili gosti opasnim protunapadom. Korner za goste ali bez opasnosti po gol Varaždina

7' GOOL 1:0 Grgec s lijeve strane iz kosa vara golmana gostiju i precizno pogađa

6' Prvi korner za Varaždin ali golman gostiju izbija loptu

4' Croatia uzvratila protunapadom ali lopta samo prolazi kroz šesnaesterac.

2' Varaždin se od samog početka postavio na terenu kako momčad koja želi nametnuti svoju igru i u prvom napadu došli su u prvu polupriliku.

Varaždin - Croatia Zmijavci 5:1 (4:1)