NK VARAŽDIN - NK LOKOMOTIVA

Lokomotiva pobijedila Varaždin i zakomplicirala začelje prvenstvene ljestvice

Objavljeno: 12.02.2021. 18:05

Zadnja izmjena: 12.02.2021. 20:05

U 21. kolu HT Prve lige nogometaši Lokomotive pobijedili su Varaždin i tako dodatno zakomplicirali situaciju na začelju prvenstvene ljestvice. Sada na predzadnjem mjestu Lokomotiva ima 18 bodova a ispred Zagrepčana je Varaždin s bodom više.

Prvo poluvrijeme susreta proteklo je u izjednačenoj igri po vrlo hladnom vremenu i zaleđenom travnjaku.  Jedna je to od razloga zašto je bilo malo pravih prilika. Jedini gol postigla je gostrujuća ekipa Lokomotive nakon dosuđenog jedanaesterca zbog igranja rukom Bobana u varaždinskom šesnaestercu. Sudac Strukan na sugestiju VAR-a pregledao je spornu situaciju i dosudio najstožu kaznu. U 29. minuti Pivarić dovodi Lokomotivu u vodstvo, iako je Horkaš dobro izabrao stranu i skoro obranio udarac. Do kraja poluvremena Varaždin je bio agresivnija momčad ali je Lokomotiva bila opasnija iz kontranapada.

U drugom dijelu Varaždin se nije predava i pokušavao je organizirati napade koji bi urodili pogotkom. Međutim, Lokomotiva je opasno prijetila iz kontranapada. Varaždin je povećao posjed lopte ali u realizaciji se ništa nije promijenilo. Hladno vrijeme i zaleđeni teren još je više onemogućilo igru.  S obzirom na važnost susreta za obje momčadi, kako je utakmica ulazila u završnicu, sve je više rasla i nervoza, pa je Lokomotiva završila susret s igračem manje. Lešković je dobio drugi žuti karton. Međutim, rezultat je do kraja ostao nepromijenjen.

Tijek susreta:

90' Benko puca slobodan udarac s dvadesetak metara ali u ruke golmana Lokomotive.

90' Lešković dobio drugi žuti karton i Lokomotiva ostaje bez jednog igrača.

88' Nova prilika za Lokomotivu iz kontranapada ali Hadžić puca pokraj gola s ruba šesnaesterca.

87' Prilika za Lokomotivu, ali Šimić puca glavom pokraj gola.

82' Opasan kontranapad Lokomotive ali je zaleđe spasilo varaždinski gol.

76' Čelić dobio žuti karton za prekšaj s kojim je zaustavio kontranapad Lokomotive.

74' Ulazi Benko a izlašao je Postonjski, Varaždin s ofenzivnojom formacijom uazi u završnicu.

72' Sada je Lokomotiva imala dvije poluprilike iz kontranapada.

68' Prilika za Varaždin ali Krševan zaustavlja loptu na smoj gol crti.

62' Dvostruka izmjena u Varaždinu, Peco i Stolnik ulaze a Senić i Posavec izašli.

60' Boban glavom zaprijetio ali golman Lokomotive izbacuje loptu u korner.

58' Hadžić ponovo u prilici "jedan na jedan" sa Horkašem ali varaždinski golman izvanrednom intervencijom odbija udarac s desetak metara u korner.

51' Nastavlja se igra iz prvog dijela, Varaždin pokazuje više želje, a Lokomotiva prijeti iz kontranapada.

46' Promjena u Lokomotivi Kallaku izašao a Ćeliković ušao.

45' Žuti karton za Marića nakon prekršaja nad Bobanom. Varaždin ima slobodan udarac na rubu šesnaesterca. Iz te prilike samo korner za Varaždin.

40' Nekoliko poluprilika za Varaždin ali rezultat se ne mijenja.

36' Mini pritisak Varaždina, korner za Varaždin ali Urata puca u gol aut.

31. Nova prilika za Lokomotivu, Hadžić puca preko varaždinskog gola.

29' GOL 0:1 Pivarić iz jedanaesterca dovodi Lokomotivu u vodstvo.

29' Jedanaesterac za Lokomotivu, Boban dobiva žuti karton za igranje rukome.

27' VAR Provjera igranje rukom, nakon ubačene iz slobodnog lopte u šesnaesterac Varaždina.

22' Lokomotiva prijeti iz kontranapada.

16' Đurasek iz izgledne prilike puca preko gola.

13' Kontranapad Lokomotive i Horkaš spašava varaždinski gol.

12' Prvi korner za Varaždin.

5' Igra se na sredini terena, oprezne su obje momčadi.

2' Prvi trenuci susreta prolaze u dominaciji domaćih nogometaša