NK VARAŽDIN - NK SLAVEN BELUPO

Teklić iz kaznenog udarca donio pobjedu Varaždinu protiv Slaven Belupa

Objavljeno: 27.01.2023. 20:00

Zadnja izmjena: 27.01.2023. 20:01

U Varaždinu, u prvom susretu 19. kola SuperSport HNL-a Varaždin pobijedio Slaven Belupo u derbiju Sjevera. U izjednačenom susretu u 89. minuti iz kaznenog udarca Teklić postigao pobjedonosni gol za Varaždin.

Varaždin je prvo poluvrijeme proveo u dominaciji na terenu ali bez promjene rezultata. Prvu priliku za Varaždin imao je Teklić u 4. minuti kada je, na lijepoj prizemno dodanoj lopti Brodića, pucao iz šesnaesterca ali u blok gostujućih obrambenih igrača. Slijede dvije poluprilike gostiju, da bi najveću priliku poluvremena imao Šego u 27. minuti kada je na dodavanje Brodića pucao s ruba kaznenog prostora u lijevi gornji kut gola gostiju, ali se iskazao golman Slaven Belupa i lijepom paradom izbio loptu. Iz prvog kornera za Varaždin u 35. minuti, kojeg je izveo Teklić, Brodić glavom puca ali obrambeni igrači gostiju blokiraju i taj udarac. Još jednu priliku za Varaždin imao je Elezi u 40. minuti kada je iz kontranapada pucao oštro iznad Čovićevih vrata.

U drugom poluvremenu polagano pada ritam utakmice. Varaždin ima više prilika i poluprilika ali sve su blokirane od strane obrambenih igrača Slaven Belupa. Pred kraj susreta uslijedilo je puno izmjena na obje strane, a jedna od njih, Banovec dovodi do preokreta u utakmici. Banovec je u 88. minuti pobjegao Hoxhi i on ga ruši u kaznenom prostoru i to je jedanaesterac za Varaždin. Teklić izvodi kazneni udarac i neobranjivim udarcem pod gredu postiže pobjedonosni gol za Varaždin u 89. minuti.

Tijek susreta:

89' GOOOL Teklić s 'bijele točke'

88' Kazneni udarac za Varaždin, Banovec je pobjegao i Hoxha ga ruši

85' Korner za goste ali bez udarca prema golu Varaždina

82' Dvostruka izmjena u Varaždinu Domajnić i Šaranić ulaze, a Šego  i Brodić ulaze

75' Bosec žuti karton

73' Korner za Slaven belupo nakon nekoliko napada gostiju

71' Dvostruka izmjena i u Varaždinu Stanić izlazi Banovec ulazi, Urata ulazi Elezi izlazi

69' Dvostruka izmjena u Slaven Belupu Jambor izlazi, a ulazi Kocijan, te Mudražija izlazi a Mioč ulazi

65' Novi korner za Varaždin ali lopta odlazi u gol aut

64' Još jedan korner, mini pritisak Varaždina

63' Još jedan prekršaj i Teklić uposlio Brodića ali korner

62' Slobodan udarac, nakon prekršaja nad Puclinom, izvodi Teklić ali u 'živi zid'

59' Kontranapad Varaždin iz kojeg se rodila prilika u kojoj su varaždinski napadači pucali nekoliko puta iz šesnaesterca ali svi su udarci bili blokirani

55' Pao je ritam utakmice, igra se na sredini terena bez većih uzbuđenja

49' Dobra akcija Varaždina ali Šego izgubio korak u kaznenom prostoru Slaven Belupa

46' Promjena u Slaven Belupu Krstanović ulazi Mhalić izlazi

44' Slaven Belupo počeo jače pritiskati varaždinske obrambene igrače

40' Elezi iz kontranapada, na dodavanje Teklića, puca jako ali iznad gola Čovića

39' Novi korner za goste, nakon odbijene lopte Jambor puca u ruke Zeleniki

36' Soldi žuti karton

35' Prvi udarac iz kuta za Slaven Belupo, iz drugog kornera Crnac nije uspio doći do lopte

32' Jambor žuti karton, zbog prekršaja nad kolarićem koji je bio u kontranapadu

31' Prvi korner za Varaždin izvodi Teklić, Brodić glavom ali blokiran udarac

30' Varaždinski napadi sve opasniji

27' Šego u odličnoj prilici nakon dodavanja Brodića ali golman Slaven Belupa odličnom paradom brani udarac s ruba šestnaesterca

22' Varaždin ima veći posjed lopte ali za sada bez većih prilika za postizanjem gola

19' Kvržić nabacio u šesnaesterac Varaždna ali Hoxha nije uspio ugroziti vrata Zelenike

11' Najveća prilika do sada. Kvržić nabacio zelenika obranio a Mihalić nije pogodio okvir gola s pet metara.

8' Prva ozbiljnija prilika za goste ali napadači Slaven Belupa ne uspijevaju loptu uputiti

4' Teklić uputio udarac iz šesnaesterca, nakon rolice Brodića, ali obrambeni igrači gostiju blokirali udarac