NK VARAŽDIN - HNK RIJEKA

FOTO Varaždin taktički potpuno nadigrao Rijeku i pobijedio 2:1

Objavljeno: 23.01.2021. 14:24

Zadnja izmjena: 23.01.2021. 18:43

Varaždi je nadigrao Rijeku i pobijedio na svom terenu u susretu 17. kola HT Prve lige rezultatom 2:1 (2:0). Ovom pobjedom Varaždin je stigao do 15 osvojenih bodova u sezoni i preskočio Lokomotivu i Šibenik, te zasjeo na 7. mjesto prvenstvene ljestvice.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo ekipi Varaždina. Na samom početku počeli su varaždinski nogometaši agresivno pritiskati goste i tako su poveli već u 3. minuti golom Urate. Obregon je izborio loptu i s desene strane, s korner linije dodao loptu za Uratu koji dobrim udarcem pogađa za 1:0. Nakon toga riječki nogometaši polagano preuzimaju igru ali ne uspijevaju stvoriti opasnije i izglednije prigode. Varaždin strpljivo čeka i prijeti iz kontranapada. Jeda ntakav kontranapad donio je povećanje vodstva. U 33. minuti Urata lijevim bokom krenuo prema riječkim vratima pa loptom pronašao Obregona u šesnaestercu. Obregon puca u trku i povećava vodstvo Varaždina na 2:0. Varaždin je tako taktički potpuno nadigrao favorizirane Riječane i do kraja poluvremena stvorio još nekoliko poluprilika iz kontranapada.

VAR provjeravao zaleđe Andrijaševića

U drugom dijelu Varaždin je prepustio igru Rijeci, koja je puno agresivnije krenula u drugo poluvrijeme. Međutim, varaždinska obrana je bila toliko zgusnuta da je Rijeka vrlo rijetko dolazila do prilike za udarac prema vratima Horkaša. U 51. minuti bila je VAR provjera pogotka Andrijaševića za Rijeku, a pomoćni sudac označio je zaleđe koje je potvrdio i VAR. Varaždin je i dalje koristio isti recept kao i u prvom poluvremenu, prijetili su iz kontranapada i to nekoliko puta vrlo izgledno. U 80. minuti Rijeka dolazi do gola i smanjenja rezultata na 2:1. Kulenović je iz blizine na spuštenu loptu Andrijaševića donio tračak nade Riječanima. Iako je Rijeka u samoj završnici stalno napadala i stisnula Varaždin, obrana domaćih nije popustila i tri boda ostaju u Varaždinu.

Tijek susreta:

90' Rijeka i dalje napada a Varaždin se uspješno brani i prijeti iz kontranapada.

90' Sedam minuta nakdonade, pokazao je četvrti sudac.

87' Prilika za Rijeku, a Varaždin radi dvije izmejne Posavec i Urata izlaze a Juraj Čelić i Benko ulaze.

80' GOL 2:1 Kulenović na spuštenu loptu Andrijaševića prevario Horkaša i Rijeka je smanjila rezultat na 2:1.

70' Četvrta izmjena Rijeke Menalo izlazi a ulazi Jateke.

69' Prilika za Varaždin, Đurasek je oduzeo loptu Riječanima dodao Petkoviću koji dobro puca ali Nevistić brani.

66' Prva izmjena u Varaždinu Senić izlazi a ulazi Grgec.

65' Kulenović u odličnoj prilici u petercu Varaždina ali vrlo slabo puca pa Horkaš bez problema brani.

64' Đurasek dobio žuti karton u sprečavanju otvaranja napada Rijeke.

64' Šesti korner za Rijeku ali Horkaš odlično reagira.

62' Rijeka sve više pritišće Varaždin, igra se na varaždinskoj polovici terena.

60' Korner za Rijeku ali udarac iz gužve u petercu Horkaš brani.

58' Urata dobio žuti karton zbog prekršaja u obrambenoj zadaći.

51' VAR provjera pogotka Andrijaševića za Rijeku. Pomoćni sudac označio je zaleđe koje je potvrdio i VAR.

50' Rijeka daleko agresivnije krenula u drugi dio susreta ali Varaždinska obrana se dobro zgusnula.

46' Rijeka u drugo poluvrijeme kreće s trostrukom promjenom. Ušli su Jurišić, Pavičić i Kulenović, a izašli su Braut, Escovar i Murić.

45' Korner za Rijeku Andrijašević pucao glavom ali Horkaš brani.

43' Slobodan udarac za Varaždin tridesetak metara od Riječkog gola. Urata nabacio ali Senić nije uspio dobro zahvatiti loptu glavom.

40' Slobodan udarac za Rijeku tridesetak metara od varaždinskog gola. Murić puca izravno u lijevi donji kut ali Horkaš na mjestu.

37' Grogirana Rijeka propušta varaždinske kontranapade ali Varaždinski napadači nisu precizni.

33' GOOOL Obregon 2:0 odlično natrčao na loptu Urate i precizno pogodio iza Nevistića.

31' Žuti karton za Postonjskog nakon prekršava na polovici Varaždina.

28' Period igre u kojem se posjed lopte polagano izjednačava. Varaždin dobro stoji u obrani i ne dozvoljava Rijeci da organizira izglednije prilike. Varaždinci prijete iz protunapada.

24' Prilika za Varaždin. Senić na dobro dodavanje Postonjksog pucao ali pogodio stativu.

21' Rijeka pomalo preuzela igru i sve više napada. Još jedan korner za Rijeku ali bez opasnost po gol Varaždina.

19' Novi korner za Rijeku, nakon gužve u petercu Senić izbacio loptu.

17' Horkaš napravio prekršaj izvan šesnaesterca za žuti kraton.

15' Korner za Rijeku ali nakon gužve u šesnaestercu prekršaj za Varaždin.

10' Varaždin i dalje dominira na terenu i ima više od igre.

6' Obregon oduzeo loptu i u solo napadu pucao ali Nevestić obranio.

3' GOOOL Urata 1:0. Obregon dodao loptu s desene korner linije Urati na rub šesnaesterca, a Urata odlično puca i pogađa za vodstvo Varaždina.

1' Prvi korner za Varaždin iz prvog napada

Varaždin - Rijeka  2:1 (2:0)

Stadion: Gradski nogometni stadion NK Varaždin

Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Željko Bučar (Duga Resa)

Varaždin: Horkaš, Postonjski, Obregon, Posavec, Urata, Senić, Đurasek, Stolnik, Petković, Tkalčić, Pellumbi.

Rijeka: Nevistić, Braut, Galešić, Murić, Arsenić, Gnezda, Menalo, Andrijašević, Pereira, Tomečak, Lončar.