NK VARAŽDIN - HNK GORICA

Varaždin preokretom u posljednjoj minuti pobijedio Goricu

Objavljeno: 03.02.2021. 16:56

Zadnja izmjena: 03.02.2021. 19:05

Nogometaši Varaždina u 19. kolu HT Prve lige ostvarili su važnu pobjedu nad ekipom Gorice rezultatom 2:1 (0:1).

Prvo poluvrijeme rezultatski je pripalo gostujućim nogometašima, iako su i igrači Varaždina imali svoje prilike. Jedini gol za Goricu postigao je u 21. minuti Lovrić nakon slobodnog udarca. Lovrić je bio izvođač slobodnog udarca, dvadeseatk metara desno od gola Varaždina. Njegov udarac završava u živom zidu domaćih nogometaša ali lopta se vraća u posjed igrača Gorice. Kalik asistira Lovriću koji dovodi Goricu u vodstvo.

U drugom poluvremenu igrači Varaždina pokazuju više želje za postizanjem gola, redaju se prilike ali niti jedan udarac ne završava promjenom rezultata. U 77. minuti ponovo je proradio varaždinski dvojac Urata - Obregon. Urata u svom već karakterističnom stilu ubacuje u šesnaesterac a Obregon se najboljen snalazi i donosi toliko željeno izjednačenje. Kompletan preokret utakmice i pobjedu Varaždina donio je novi napadač Boban u 90. minuti.

Ovom pobjedom Varaždin ima 18 bodova na svom kontu i trenutno je na 8. mjestu prvenstvene ljestvice.