krenuo dobar niz

ODLIČAN PREOKRET Varaždin se s teškog gostovanja u Velikoj Gorici vraća s punim ulovom

Objavljeno: 23.09.2017. 18:35

Zadnja izmjena: 23.09.2017. 18:43

Varaždin je drugo kolo zaredom zapalo da se bori protiv momčadi s vrha ljestvice. Prošlo kolo, podsjetimo se, bio je Dinamo 2, kojega je nakon poraza na vrhu zamijenila HNK Gorica - klub koji i inače slovi kao jedan od favorita u Drugoj HNL.

Varaždin je u utakmicu krenuo s nešto ispremiješanim sastavom, tako da su na klupi ostali Jagačić, Sambolec, Kulenović, Drožđek i Bamidele - koji se polako vraćaju nakon liječenja ozljeda. Nakon ranog vodstva domaćina, Varaždin je krenuo naprijed pa im se trud isplatio u 21. minuti kad je izjednačio Mesarić - i s 1:1 se otišlo na poluvrijeme. Varaždin u drugo poluvrijeme nije krenuo s idejom zadržavanja inače povoljnog rezultata, nego su bili spremni i za postizanje nečeg više. To im se isplatilo u 73. minuti kad je Dejan Glavica zabio za vodećih - i na kraju se ispostavilo - konačnih 2:1. Pred kraj utakmice Gorica je ostala s igračem manje - zbog crvenog kartona - Varaždin je stisnuo još jače i rodile su se 2 krasne prilike za povećanje vodstva. Sve u svemu, Varaždin je započeo niz i to, podsjetimo se, protiv vodećih momčadi lige.