NK VARAŽDIN - NK OSIJEK

Preokret u Varaždinu - od 2:0 do 2:3 za Osijek

Objavljeno: 26.02.2021. 18:00

Zadnja izmjena: 26.02.2021. 20:07

Prvi susret 23. kola Hrvatski telekom Prve lige donio je pravu sportsku dramu. Varaždin je dobio prvo poluvrijeme 2:0, a Osijek u nastavku preokrenuo igru i rezultat na 2:3.

Varaždin je, prema postavi, u susret ušao malo defanzivnije, a Osijek je prihvatio da bude ta ekipa koja vodi igru. Međutim, nakon prvih minuta ispitivanja snaga od 16. minute Varaždin vodi odličnim golom glavom Pece iz kontranapada. Ovo mu je prvijenac u HNL-u i vrlo važan gol za Varaždin.  Osijek se još nije oporavio od primljenog gola, kada u 22. minuti, na asistenciju Pece, Herrera pogađa iz novog kontranapada za 2:0. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko poluprilika Osijeka, koje je obrana Varaždina učinila neopasnima.

Na samom početku drugog dijela u sastav Osijeka ulaze Santini i Jurčević. Njihov ulazak donio je više agresivnosti u igri gostiju i kontinuirani pritisak na varaždinski gol. Rezultat pritiska je jedanaesterac u 52. minuti koji realizira Mierez. Smanjenje rezultata na 2:1 i premoć na terenu daje osijekovim igračima još više samopouzdanja, a Santini dokazuje svoje igračke sposobnosti i u 69. minuti glavom dovodi rezultat u egal. Varaždin pokušava sve nebi li uspio zaustaviti osječki napad i prebaciti igru na polovicu gostiju, ali im to vrlo rijetko uspijeva. Sve više se steže obruč oko Horkaševog gola i u 79. minuti iz vrlo teške pozcije Mierez glavom precizno pogađa varaždinski gol, uz samu stativu. Posljednje minute susreta protekle su u rutisnkoj igri Osijeka, koji je čuvao rezultat a Varaždin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti.

Tijek susreta:

90' Osijek čuva loptu i rutinski dovršava susret.

79' GOL Mierez glavom od stative postiže gol za 2:3 i potpuni preokret u Varaždinu.

78' Osijek opsjeda varaždinski gol

69' GOL Santini postiže povratnički gol glavom i rezultat je izjednačen 2:2.

54' Greda Bočkaja, a nakon odbijene lopte napadači Osijeka pucaju u golaut.

52' GOL Mierez iz jedanaesterca, 2:1.

49' Osijek sve opasniji, pritišće Varaždin u šesnaesterac.

46' Dvije izmjene u sastavu Osijeka na samom početku poluvremena, ušli Jurčević i Santini a izašli Silva i Kleinheisler.

44' Mini pritisak Osijeka, najprije slobodan udarac s 20-tak metara, zatim korner, pa se nastavio napad Osijeka.

37' Bočkaj s ruba šesnaesterca puca pokraj desne stative varaždinskog gola.

35' Peco glavom prebacio golmana Osijeka ali obrambeni igrači gostujuće ekipe izmacuju loptu iz gola.

34' Osijek još uvijek ima više loptu u svojim nogama ali varaždinska obrana je odlično postavljena i gostujućim napadačima ne pruža prilike da ugroze Horkašev gol.

30' Pellumbi žuti karton zbog igranja rukom.

22' GOOOL 2:0 Herrera postigao gol, ponovo iz odlične akcije nadigrana osječka odbrana. Asistent Peco.

16' GOOOL 1:0 Peco postiže gol glavom za vodstvo Varaždina. Ovaj pogodak mu je prvijenac u HNL-u.

11' Đurasek nakon prekršaja i pada na lijevo rame mora napustiti igru, a Posavec ulazi na njegovo mjesto.

9' Varaždin uspostavio ravnotežu na terenu i prijeti

5' Osijek ima malo više loptu u svojim nogama, Varaždin prijeti iz kontri.

2' Varaždin istrčao u malo defanzicvnijem sastavu.

Varaždin - Osijek 2:3 (2:0)