Varaždinci očekivano poraženi u Kutiji šibica od PPD Zagreb

HRS

Objavljeno: 05.06.2021. 21:15

Zadnja izmjena: 05.06.2021. 21:15

U 7. kolu Paket24 Premijer lige, PPD Zagreb i Nexe ostvarili su pobjede i tako zadržali dvije vodeće pozicije na ljestvici. Zagrebaši su očekivano lako pobijedili Varaždin 1930 35:22, a Nexe je nakon dva poraza slavio protiv Poreča 35:22.

U Kutiji šibica puno toga bilo je jasno već u startu susreta. Domaćin je naime, nakon osam i pol minuta igre imao plus četiri (6:2). Varaždinci su se doduše, u jednom trenutku približilina minus dva (6:4), ali je onda Zagreb odgovorio silovito i do predaha stvorio šest pogodaka razlike (18:12). Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu već je bilo plus deset za Zagreb ( 26:16). Da trener Ivica Obrvan nije povukao “ručnu“ i na teren poslao mlade snage, tko zna s kojom razlikom bi susret završio. Ponovno je čak deset igrača PPD Zagreba bilo među strijelcima. Najefikasniji bio je David Mandić koji igra u životnoj formi. Imao je realizaciju sedam od sedam. Fabijan Grubišić (7) i Luka Trojko (6) dali su 13 od 22 pogodaka Varaždina.