AK VARAŽDIN

Varaždinci odlični na poznatom zagrebačkom maratonu

Objavljeno: 12.10.2021. 12:27

Zadnja izmjena: 12.10.2021. 12:30

U nedjeljuje u Zagrebu održan tradicionalni 29. Zagrebački maraton 2021, u sklopu kojega je održano i Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu. Ovo je bilo do sada najbrojnije Prvenstvo Hrvatske u maratonu s preko 160 natjecatelja te 20 klubova u ekipnom poretku kod muškaraca i devet kod žena.

Na ovom maratonu nastupilo je i uspješno završilo utrku maratona čak 19 članova AK Varaždin i to 14 muškaraca i 5 žena. Najbolji od članova AK Varaždin bio je i ovaj puta Andrej Hladnik, koji je istrčao svoj najbolji maraton do sada u odličnom vremenu 2:35:31 osvojivši 5. mjesto u generalnom poretku, a ujedno i 5. mjesto za PH. Ovakvih rezultata i konkurencije u muškom maratonu za PH već zaista dugo nije bilo.

Odličnu utrku otrčao je i novi član AK Varaždin Marko Martinčić koji je također istrčao svoj osobni rekord u vremenu 2:49:55 i plasirao se na 16. mjesto u poretku za PH. Vrlo dobrom utrkom pridružio im se Zoran Križanić koji je isto istrčao osobni rekord u vremenu 2:54:04.

U ženskoj konkurenciji najbolja od članica AK Varaždin bila je Alenka Horvat koja je također istrčala svoj novi osobni rekord u vremenu 2:24:55 te tim rezultatom osvojila 15. mjesto u poretku za PH. Vrlo dobrom utrkom pridružila joj se i Višnja Čonkaš na 18. mjestu koja je također istrčala svoj najbolji maraton do sada u vremenu 3:30:17. Ivana Baranašić istrčala je svoj prvi maraton i to u vrlo dobrom vremenu 3:41:06 te se tim rezultatom plasirala na 29. mjesto u poretku za PH.