ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Varaždinci odlični u obje utrke na “Kotoripskoj petnajstici”

Objavljeno: 12.09.2019. 07:41

Zadnja izmjena: 12.09.2019. 07:46

U organizaciji TK Kotoripski Begači u Kotoribi održana 5. kros utrka “Kotoripska petnajstica”. Trkači su mogli trčati na dvije različite dionice i to u utrci građana na 3 km i glavnoj utrci dužine 15 km, po kojoj je utrka i dobila naziv.

U utrci je ukupno nastupilo stotinjak natjecatelja. Na ovu utrku odlučila se i malo veća grupa članova AK Varaždin koji su opet ostvarili odlične rezultate. U glavnoj utrci na 15 km pobijedio je član AK Varaždin Andrej Hladnik s rezultatom 55:56, a na 2. mjesto u pravoj trening utrci plasirao se njegov klupski kolega Igor Goričanec s 57:08. Treći je bio Horvat Saša, AK Međimurje, 59:16. Odličnu utrku otrčao je i Zoran Križanić na 4. mjestu te Goran Marković na 5. mjestu. Na 9. mjesto plasirao se Tihomir Bogomolec dok je Melko Ciglar osvojio 13. mjesto. U utrci je još nastupio i Stepan Nikola.

U konkurenciji žena članica AK Varaždin Višnja Čonkaš osvojila je odlično 2. mjesto otrčavši ovu stazu za 1:15:59 dok je njezina klupska kolegica Ivana Baranašić zauzela također odlično 4. mjesto u generalnom poretku rezultatom1:18:00. Vlatka Marković bila je 11. s 1:24:32.

Mlade snage

U utrci građana na 3 km AK Varaždin također je imao svoje predstavnike. Mlada Ana Goričanec uvjerljivo je pobijedila s vremenom 13:21 ispred Furdi Mie (13:59) i Kržina Petre (14:09).

U konkurenciji muškaraca pobijedio je Novak Marko (10:43) dok je novi član AK Varaždin Dražen Kvakan osvojio odlično 8. mjesto generalno i 3. mjesto u kategoriji te tim plasmanom osvojio i prvu medalju kao član AK Varaždin.