Varaždinske rukometašice došle do važnih bodova u Trgiru

HRS

Objavljeno: 28.01.2023. 21:19

Zadnja izmjena: 29.01.2023. 17:23

Odigrano je 12. kolo 1. HRL za žene, u kojem je ŽRK Koka pobijedio ekipu ŽRK Trogir ‘58 rezultatom 18:24.

Prvih 30. minuta bilo je vjerojatno najizjednačenijih u ovom kolu. Samo na početku domaćin je imao dva pogotka prednosti. Sve ostalo vrijeme igralo se pogodak za pogodak. Na kraju je bilo čak 11 izjednačenja rezultata u toj dionici. Na predah se ipak, otišlo s minimalnom prednosti ŽRK Koka (12:13). U nepunih deset minuta nastavka, Varaždinke su za još četiri pogotka povećale razliku i čini se, već u tom trenutku prelomile susret (12:17). Silan trud uložile su domaće rukometašice do kraja, ali najbliže što su došle bilo je na minus tri (15:18 i 16:19). Koka je na iskustvo privela susret kraju i osvojila dva važna boda.

U strijelce su se upisale: Pifar 9, Rogina 6, Strahija 2, Strugar 2, Jandrašić 2, Perić, Krajpl i Gugić po 1.

Sara Šopar sakupila je 15, a Dora Potočnjak 2 obrane.