završio u top 20 biciklista

Varaždinski biciklist Kristijan Đurasek u Riju ostvario jedan od najboljih rezultata hrvatskih biciklista na Olimpijskim igrama

Objavljeno: 07.08.2016. 09:14

Zadnja izmjena: 07.08.2016. 09:20

Varaždinski biciklist Kristijan Đurasek završio je cestovnu biciklističku utrku Olimpijskih igara u Riju u top 20 biciklista.

Đurasek s vremenom 6:13:36  osvojio je 18. mjesto, a za pobjednikom Gregom Van Avermaetom iz Belgije na stazi duljine 237,5 kilometara zaostao tri minute i 31 sekundu.

Kristijan je odradio vrlo zahtjevnu utrku na stazi koja je sadržavala brojne uspone i spustove. Đurasek je na kraju završio među 20 najboljih biciklista na Olimpijskim igrama, što je drugi najbolji plasman hrvatskih biciklista u cestovnim utrkama. Bolji je bio samo August Prosenik koji je 1936. godine na OI u Berlinu osvojio 13. mjesto.