PK BAROK

Varaždinski plivači ugodno iznenadili na PH u Rijeci

Objavljeno: 29.12.2022. 08:30

Zadnja izmjena: 29.12.2022. 08:33

U Rijeci je održano Prvenstvo Hrvatske u plivanju za dobne skupine u 25 m bazenima. Posljednje natjecanje u kalendarskoj godini okupilo je 412 plivača i plivačica iz 40 klubova, a među njima je bilo i 11 natjecatelja PK Barok. Od 39 nastupa isplivana su 33 osobna rekorda.

Najveći uspjeh ostvarila je Hana Ivanković sa pet osvojenih medalja. Postala je državna prvakinja u disciplinama 200 m i 400 m mješovito u kategoriji juniorki. U ml. seniorskoj kategoriji zauzela je 2. mjesto na 200 m mješovito. Dok je na 400 m mješovito u ml. seniorskoj i seniorskoj kategoriji zauzela visoko 3. mjesto.

Mihael Kolarek osvojio je 2. mjesto na 200 m leptir u ml. juniorskoj kategoriji, dok je u juniorima osvojio 3. mjesto. Mihael je bio odličan i na 100 m leptir sa osvojenim 3. mjestom u kategoriji ml. juniora.

Filip Kukec razveselio je sve broncom na 400 m slobodno u kategoriji ml. juniora.

Plivači PK Barok izborili su i 19 finalnih utrka:

• Teodora Liber Kos: B finale 100 i 200 m leptir, 200 i 400 m mješovito
  • Leona Juriša: B finale na 100 i 200 m leđno
  • Ana Pitner: B finale na 50 i 200 m slobodno
  • Luka Štumberger: B finale na 100 i 200 m mješovito
  • U štafeti 4x 200 m slobodno i 4x 100 m slobodno naše mlađe juniorke u sastavu (Teodora Liber Kos, Leona Juriša, Rina Rogina, Ana Pitner) ostale su tik do medalje, osvojile su visoko 4. mjesto.

Iz PK Barok u Rijeci su nastupili: Hana Ivanković, Leona Juriša, Rina Rogina, Ana Pitner, Teodora Liber Kos, Anja Mirilović, Maša Manojlović, Filip Kukec, Mihael Kolarek, Neven Lončarić i Luka Štumberger.