Varaždinski rukometaši odigrali vrhunsku utakmicu protiv ekipe Nexe

HRS

Objavljeno: 23.05.2021. 07:56

Zadnja izmjena: 23.05.2021. 07:57

PPD Zagreb i Nexe upisali su nove pobjede u 4. kolu Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka, uoči međusobnog susreta sljedeće subote u Našicama. Zagrebaši su iz Kutije šibica ispratili Sesvete s plus 14, a Našičani su nakon puno muke slavili u Varaždinu s minimalnih 28:27.

Rukometaši Varaždina 1930 odigrali su vrhunsku utakmicu protiv favoriziranog Nexea. Nakon izjednačenog početka, domaćin je u 11. minuti imao plus četiri 7:3. I držao je tu prednost uz fantastičnu borbenost praktički sve do završnice prvoga dijela. Serija pogrešaka u posljednje tri minute, otvorila je put Nexeu za mini seriju 1:3, pa se na predah otišlo s minimalnih 14:13 za Varaždin. Nexe odgovornije ulazi u nastavak susreta. I već poslije šest i pol minuta preuzima kontrolu nad rezultatom. U 41. odlaze na plus tri i čini se kako polako prelamaju susret. Ali veliko varaždinsko srce, ne potpisuje predaju. Četiri minute poslije, stižu do novog izjednačenja. Nexe uspijeva čuvati vodstvo, nepune tri minute prije kraja ima čak tri razlike (25:28), ali i otvoriti priliku domaćinu da osvoji bod. Nakon pokušaja Halila Jaganjca i bloka domaće obrane, Varaždin ima 20 sekundi za izjednačenje. U posljednjoj sekundi iz ne baš izeađene situacije puca Jurica Vidaček, ali njegov pokušaj brani Mihailo Radovanović i uspijeva Nexeu donijeti dva boda.

Koliko god su pohvala zaslužili Varaždinci za divovsku borbu, toliko kritika ide na stranu Nexea koje je pokušalo s pola snage dobiti borbenog domaćina. S deset obrana Domagoj Črnila jedan je od domaćih junaka. Trojica igrača Varaždina postigla su po četiri pogotka – Matej Šagij, Jurica Vidaček i Matej Tači. Kod gostiju 13 obrana vratara: Moreno Car 9/30, Mihailo Radovanović 4/10. Najbolji strijelac Janko Kević s devet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA PRVAKA: 4. KOLO
PPD ZAGREB – SESVETE 36:22
VARAŽDIN 1930 – NEXE 27:28