Festival rukometa u Umagu

Varaždinski rukometaši uz dobar otpor poraženi od Plinara u finalu Hrvatskog kupa

Objavljeno: 15.05.2016. 20:31

Zadnja izmjena: 15.05.2016. 20:31

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždina 1930 danas su odigrali povijesni finalni susret Hrvatskog kupa protiv PPD Zagreba i uz dobar otpor poraženi su 30:25.

Prvi su poveli Dabrovi golom Jurice Vidačeka u trećoj minuti, no Zagrebaši su ubrzo izjednačili i u šestoj minuti imali vodstvo od 4:1. Favorizirani 'Plinari' su se do 22. minute odlijepili na plus šest (12:6), ali sjajni Dabrovi smanjili su razliku pa se na odmor otišlo rezultatom 16:14.

U drugom dijelu momčad Veselina Vujovića održavala je dva do tri pogotka, a u posljednjih pet minuta utakmice uspjeli su stići do uvjerljivije pobjede rezultatom 30:25.

U finalnom susretu najučinkovitiniji u varaždinskim redovima bio je Ivan Horvat s osam golova, dok je Marin Šipić dodao pet golova.

Varaždinski rukometaši tako su osvojili povijesno drugo mjesto u Hrvatskom rukometnom kupu.