Varaždinski triatlonci na PH i u Austriji

Objavljeno: 20.07.2021. 18:04

Zadnja izmjena: 20.07.2021. 18:25

Aktivni članovi Triatlon kluba Varaždin nastupili su na PH u aquatlonu te na utraci u Austriji.

Zlatko Sir nastupio je na Prvenstvu Hrvatske u Bilju u sprint aquatlonu /500m plivanja, 2,5 km trčanja gdje je osvojio 1. mjesto u M65. Istodobno je Teodor  Pichler nastupio na najstarijoj trci u Austriji na olimpijskom triatlonu za klub HSV Triathlon Kärnten, od četvorice prijavljenih zauzeo 2. mjesto u M70. Trka se bodovala za austrijski kup, klupski i pojedinačni. Trka je posebno popularna, zovu ju brdski triatlon zbog teške konfiguracije za bicikl i za trčanje, pa dolaze triatlonci iz Europe ali bilo je i prijava triatlonaca iz USA, Canade pa čak i sa Novog Zelanda. Zbog COVID-a uvedena je promjena u startu. Start je bio pojedinačni svakih pet sekundi a dodjela nagrada i medalja bila je osobno preuzimanje bez ceremonije proglašenja.