Košarka

Vindi do pobjede u susjedskom derbiju protiv čakovečke Radosti

Objavljeno: 02.03.2016. 09:15

Zadnja izmjena: 02.03.2016. 09:26

Varaždinski ŽKK Vindi u 16. kolu A-2 košarkaške lige ostvario je petu pobjedu u prvenstvu, svladavši ŽKK Radost iz Čakovca rezultatom 61:54.

Domaće košarkašice nisu najbolje ušle u utakmicu, previše su težile individualnim akcijama što su gošće koristile i prvu četvrtinu riješile u svoju korist (13:15). No, u drugoj četvrtini stvari su ubrzo sjele na svoje mjesto. Proigrala je Lara Brezovec i Vindi je nakon prvog poluvremena imao devet koševa prednosti. Zbog velikog broja osobnih pogrešaka obje su ekipe u posljednjoj četvrtini bile u bonusu pa su se neprestano izvodila slobodna bacanja. Tu se iskazala Nika Premuž koja je svojim precizno izvođenim bacanjima dovela Vindi do konačne pobjede.

Najefikasnije u redovima Vindi bile su Lara Brezovec s 20 i Karmen Petreković s 14 postignutih koševa.

Nakon 16 odigranih kola je Vindi na petom mjestu s 19 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod Koprivnice.