Međužupanijska liga

Vodeći Jalžabet slomio Centrometal u drugom dijelu, županijski sraz Zelengaja i Novog Marofa završio bez pobjednika

Objavljeno: 06.03.2016. 18:44

Zadnja izmjena: 06.03.2016. 18:48

Nogometaši u Međužupanijskoj ligi danas su startali su drugim dijelom sezone, a lider Jalžabet upisao je uvjerljivu pobjedu.

Jalžabećani su slavili kod kuće protiv Centrometala iz Macinca 4:1. Prvi su poveli gosti već u drugoj minuti preko Nenada Vibovca, a s minimalnom prednošću gostiju otišlo se na odmor.

Ipak u drugom poluvremenu gledatelji su mogli vidjeti čak četiri pogotka. Domaćin je izjednačio preko Matea Sakača u 54. minuti, a tri minute kasnije Tomislav Medved doveo je Jalžabet u vodstvo. Za 3:1 zabio je Nenad Hanc u 68. minuti, dok je isti igrač postavio konačan rezultat pogotkom u 88. minuti.

U županijskom derbiju u Donjem Kućanu susreli su se domaći Zelengaj i Novi Marof, a završilo je 1:1. Novomarofčane je u vodstvo doveo Valentino Čurdija pogotkom u 40. minuti, a za 1:1 zabio je Zlatko Vrbek golom iz kaznenog udarca u 49. minuti.

Do remija je stigla i Plitvica odigravši u Gojancu protiv Pušćina 2:2. Gosti su imali 2:0, no Gojančani su ipak stigli do boda. Za njih su zabijali Karlo Kocijan u 65. i Jošua Horvat u 85. minuti.

Kako što smo već izvijestili u 16. kolu varaždinsko - međimurske lige Varteks je svladao Zadrugar 2:1.

U sljedećem kolu vodeći Jalžabet igra derbi kola kod trećeplasiranog Nedelišća, dok sedmoplasirani Varteks odlazi na noge Rudaru u Mursko Središće.

Rezultati 16. kolo: Mladost – Sloboda 1:1, Polet – Naprijed 2:2, Međimurec – Rudar 4:6, Graničar – Nedelišće 1:2, Varteks – Zadrugar 2:1, Jalžabet – Centrometal 4:1, Plitvica – Pušćine 2:2, Zelengaj – Novi Marof 1:1.

Poredak: 1. Jalžabet 38, 2. Rudar 34, 3. Nedelišće 33, 4. Mladost 33…7. Varteks 22, 8. Novi Marof 21…10. Plitvica 20, 11. Zadrugar 18…16. Zelengaj 11.