Atletski klub Sloboda u Splitu

Vrlo uspješan pohod domaćih atletičara na zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske

Objavljeno: 07.03.2016. 08:44

Zadnja izmjena: 07.03.2016. 08:48

U Splitu je jučer, 6. ožujka u organizaciji ASK-a održano zimsko bacačko prvenstvo Hrvatske. Mladi bacači i bacačice Slobode imali su rijetku prigodu nastupiti u okruženju tolikog broja olimpijaca i vrhunskih svjetskih bacača što je bio dodatni motiv za veliki broj medalja.

U bacanju diska kadetkinja Ana Majdak osvojila je 2. mjesto sa 28,19 m, a u koplju je osvojila 1. mjesto i zlatnu medalju sa 43,24 m. Sa dvije medalje okitio se i Jan Ožeg. U bacanju kugle za mlađe juniore zauzeo je 3. mjesto sa 14,33 m dok je u kladivu bio bio 2. mjesto 50,31 m. U bacanju diska za juniore Kopjar Vinko je osvojio brončanu medalju i 3. mjesto sa 43,26 m. Kadet Andreas Jozepović je hitnuo koplje 45,84 m i time zauzeo 2, mjesto dok je u kugli bio na 5. mjesto sa 12,60 m. I konačno u bacanju koplja juniorka, Bosilj Leonarda osvojila je 3. mjesto brončanu medalju sa 29,69 m dok je u bacanju diska osvojila 4. mjesto 29,67 m.

Svakako treba istaknuti ovdje i trenera Nenada Pavličeka koji je odlično pripremio i vodio svoje pulene na ovom natjecanju.