PLIVAČKI KLUB BAROK

Žetva medalja na plivačkom mitingu u Čakovcu

Objavljeno: 17.12.2018. 19:09

Zadnja izmjena: 17.12.2018. 19:10

Trideset natjecatelja PK Barok nastupilo je na 3. Memorijalu „Anto Dragić“ u Čakovcu. U konkurenciji od 216 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije osvojili su ukupno 49 medalja, od toga 21 zlatnu, 14 srebrnih i 14 brončanih, uz to članovi PK Barok isplivali su i 80 osobnih rekorda.

U kategoriji C, najuspješnija je bila Sara Marković koja je osvojila 5 zlatnih medalja na: 50 slobodno, 100 slobodno, 50 prsno, 100 prsno i 50 leptir, te srebrnu medalju na 200 prsno.
Ivona Jurković je osvojila 2 zlatne medalje – na 50 i 100 leđno, dok je na 100 slobodno bila „srebrna“, a na 50 slobodno – „brončana“. Teodora Liber Kos okitila se sa 3 brončane medalje: na 50 leptir, 100 slobodno i 100 prsno. U istoj kategoriji, kod dječaka, Mihael Kolarek  je osvojio 4 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 slobodno, 50 leđno i 100 leđno, te srebrnu medalju u disciplini 50 leptir. U disciplini 100 prsno, do brončane medalje je doplivao i Andro Šantek.

U kategoriji B, Anamarija Zavrtnik je ostvarila je uspjeh vrijedan pažnje:  osvojila je  3 zlatne medalje na 50 i 200 slobodno i 100 leptir. Uz to je postavila nove rekorde mitinga u disciplinama 50 slobodno i 200 slobodno. Nika Dobovičnik je pobijedila na 100 slobodno, a osvojila je i 4 bronce na 50 i 200 slobodno, 50 i 100 leđno. Petra Švetak se okitila zlatom na 100 prsno i srebrom na 50 prsno, te broncom na 200 leđno. Također su se istaknule i Leona Juriša koja je bila druga na 100 slobodno i treća na 50 leđno i 200 slobodno, te Maša Manojlović s broncom na 100 prsno.

U istoj kategoriji kod dječaka, istaknuo se Luka Štumberger s dvije zlatne medalje na 50 prsno i 100 slobodno, jednom srebrnom na 200 slobodno. Luka a postavio i novi rekord mitinga u disciplini 100 slobodno. Novi rekord mitinga, uz prvo mjesto,  postavio je i Luka Kokotec na 100 leđno,, dok je na 200 leđno bio drugi. Niko Balenta se okitio srebrom na 100 leptir, a bronce je osvojio u disciplinama 100 i 200 leđno i 200 slobodno.

U kategoriji A, najuspješnija  je bila Petra Gašparac koja je osvojila zlatnu medalju na 50 prsno i srebrnu medalju na 50 leptir. Dora Jurak je bila treća na 200 slobodno, dok je kod plivača odličan bio Lovro Pintarić sa zlatom u disciplini 200 slobodno, srebrom na 50 slobodno i broncom na 100 slobodno.

Plivači PK Barok istaknuli su se i u štafetnoj utrci 4×50 mješovito. Štafeta u sastavu Petra Gašparac, Luka Štumberger, Lovro Pintarić i Anamarija Zavrtnik zauzela je 2. mjesto, a štafeta  Barok 2 u sastavu: Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Niko Balenta i Luka Kokotec bila je peta.

Na kraju natjecanja proglašeni su i najbolji plivači po kategorijama sa najvrjednijim zbrojem rezultata. U kategoriji C, najbolji su bili Sara Marković i Mihael Kolarek, a u kategoriji B Anamarija Zavrtnik i Luka Štumberger.

Na ovom natjecanju, PK Barok još su predstavljali: Elena Balažinec, Katja Balažinec, Lovro Črnila, David Hrastovec, Hana Ivanković, Adam Kazić, Filip Kukec, Anja Mirilović, Rina Rogina, Davorin Suhanek, Teo Stojaković, Greta Šimunec, Ana Pitner i Patricija Švetak.