2. ŽNL: Obreš remijem protiv Varteksa osigurao naslov

Piše: evarazdin

Objavljeno: 21.05.2012. 15:39

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 09:16

Dok se u najvišem rangu županijskom nogometu vodi "mrtva" borba za naslov između Novog Marofa i Dubravke, u drugim županijskim ligama sve je već riješeno. Naime, dva kola prije kraja Dinamo iz Babinca i Obreš iz Ilije su osigurali naslove.

Obreš je u derbiju kola podijelio bodove s Varteksom. Domaćini su poveli prekrasnim pogotkom Darija Horvata u 57. minuti, no Varteksovci se nisu predali i na krilima svojih navijača stigli su do izjednačenja.

U 62. minuti Bosilj je srušen u kaznenom prostoru, a sudac Pajtak dosudio je kazneni udarac. Udarac s „bijele točke“ sigurno je izveo Ivan Tomašković i donio izjednačenje Bumbarima.

Do kraja susreta Varteksovci su mogli i pobijediti, no lopta nije htjela u mrežu Obreša.

Ovim bodom Obreš je osigurao naslov prvaka u 2. ŽNL istok.

U 2. ŽNL zapad Dinamo iz Babinca uvjerljivom pobjedom protiv Bratstva 5-1, također je dva kola prije kraja osigurao naslov.

Rezultati 2. ŽNL istok: Mladost (M)-Mladost (VŽ) 1-0, Obreš-Varteks 1-1, Mladost (VT)-Čevo 2-5, Zagorac-Budućnost 4-2, Polet (T)- Beretinec 4-0

Tablica 2. ŽNL istok: 1. Obreš 42, 2. Polet (T) 37, 3. Sloboda (T) 35, 4. Varteks 32..., 10. Beretinec 12, 11. Mladost (VT9 0

Rezultati 2. ŽNL zapad: Lepoglava- Omladinac 2-1, Mladost (D)- Drava 2-2, Vratno-Mladost (K) 1-3, Vinica- Podravac 2-0, Vindija- Majerje 2-0, Dinamo-Bratstvo 5-1

Tablica 2. ŽNL: 1. Dinamo 53, 2. Lepoglava 44, 3. Podravac 40..., 11. Mladost (D), 12. Drava 11