A-2 sjever: Vindija bolja od Grafičara, Ivančica poražena

Objavljeno: 19.12.2011. 14:51

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:11

Odigrano je deseto kolo košarkaške A-2 lige sjever. U županijskom susretu drugoplasirana Vindija na domaćem terenu svladala je posljednji Grafičar, dok je Ivančica na gostujućem terenu poražena od Čakovca...

Vindija je u subotu na domaćem terenu pobijedila Grafičar 92-57. U prvoj četvrtini Vindija je imala prednost od plus četiri da bi do odmora svoju prednost podebljala na 18 koševa prednosti. U drugom dijelu Vindija je kontrolirala utakmicu da bi svoju prednost do kraja povećala na visokih 35 razlike.

Najefikasniji u redovima Vindije bio je Željko Novak s 20 poena, dok se kod Ludbrežana istaknuo Sabol s 16 ubačenih koševa.

Ivančica je na gostovanju u Čakovcu poražena 65-52. Poslije prve četvrtine domaćin je imao prednost od plus četiri da bi do odmora svoju prednost povećao na plus sedam. U trećoj četvrtini Čakovec je održavao svoju prednost da bi je do kraja susreta povećao na plus 13.

Najistaknutiji u redovima Ivančice bili su Morović i Komes s ubačnih 13 poena, dok je kod domaćina najviše koševa postigao Prprović, 18.

Do promjene na vrhu, a ni pri dnu nije došlo. Međimurje je i dalje vodeće s bodom više od drugoplasirane Vindije, dok je na dnu i dalje Grafičar s deset poraza u deset susreta.

Liga se nastavlja u srijedu, a od naših županijskih predstavnika Vindija odlazi na gostovanje Rudar Cimperu, Ivančica ugošćuje Bjelovar, a Grafičaru na noge dolazi Radnik.

Rezultati A-2 liga sjever: Vindija-Grafičar 92-57, Čakovec-Ivančica 65-52, Bjelovar-Koprivnica 104-76, Podravac- Rudar Cimper 85-64, Radnik-Petar Zrinski 80-74, Mladost-Međimurje 80-104,

Tablica A-2 liga sjever: 1. Međimurje 20, 2. Vindija 19, 3. Čakovec 17...., 8. Ivančica 15...., 11. Koprivnica 11, 12. Grafičar 10