Lepoglava pobijedila Petrijanec u posljednjem susretu uoči Final Foura

Objavljeno: 05.04.2013. 15:10

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:46

U posljednjem susretu uoči Final Foura Lige bez granica, košarkaši Lepoglave pobijedili su u uzbudljivoj završnici Petrijanec, rezultatom 75:69 i tako se pobjedom "zagrijali" za Final Four, koji se igra upravo u njihovoj dvorani, u petak (12.04.) i subotu (13.04.)...

Iako nije odlučivala o plasmanu na završnicu, već jedino o poretku, posljednja utakmica bila je na kraju prilično čvrsta. Lepoglavčani su nekako bolje krenuli u susret, praktički vodili cijelo vrijeme, no u niti jednom trenu s više od sedam koševa. Petrijanec je predkraj utakmice tricom Matijevića poravnao na 69:69, dvije i pol minute prije kraja, no bliže od toga nisu uspjeli stići.

Petrijanec je već u prvom poluvremenu ostao bez najvažnijeg igrača, Nenada Klanečeka, koji je na utakmici ubacio 11 koševa, taman dovoljno da postane najbolji strijelc lige. Klaneček je po svoj prilici ozlijedio koljeno te će propustiti završni turnir. Odličnu utakmicu u redovima igrao je Marko Škerbić, koji je sa pet trica držao Petrijanec u igri.

U redovima Lepoglave, sjajno je igrao Mladen Brezovec, no i on se ozlijedio na kraju utakmice, i to čini se da je "stradala" ahilova tetiva te će izgleda i on propustiti Final Four. Uz njega, standardno dobar Komes i skakački raspoložen Vlado Karpov.

Utakmica je tako imala svoje posljedice te će obje hrvatske ekipe na Final Four oslabljene za važne karike u svojoj ekipi.

Petrijanec - Lepoglava 69:75 (14:18, 14:14, 20:20, 21:23)

Petrijanec -  Škerbić 19, Notezberg, Magaš 13, Rukelj 7, Lukić, Klaneček 11, Matijević 11, Marić 8. Trener: Goran Svaty.
Lepoglava - Brezovec 19, Bajsić 3, Taučer 5, Maček 6, Karpov 14, Klapčić 2, Husnjak 2, Komes 18, Canjuga 6. Trener: Kristijan Marđetko.