SEHA LIGA: PPD TAGREB - RK NEXE

PPD Zagreb ima stopostotni učinak u Varaždinu, pao i Nexe u SEHA ligi

Objavljeno: 04.12.2018. 21:43

Zadnja izmjena: 04.12.2018. 22:15

U tvrdoj utakmici, koja je bila vrlo bitna za igrače hrvatskog prvaka, ponovo se u varaždinskoj Areni slavilo u taboru PPD Zagreb.

Prvi dio susreta protekao je čvrstoj igri u kojoj se PPD Zagreb odmah nametnuo kao favorit. Rezultatski su zagrebaši vodili od samog početka susreta. U 16. minuti je 6:3, malo golova i zato je ta prednost velika. U 22. minuti prvi puta Zagreb vodi s četiri gola prednosti 9:5. Slijedi niz od pet minuta osdlične igre Bijelih lavova i rezultat je 12:5. Na odmor se odlazi pri rezultatu 12:7.

Nakon tri minute igre u surgom dijelu tek prvi gol i 13:7 za Zagrepčane. U 46. minuti 16:10, hrvatski prvak održava sigurnu razliku. U završinici relativno puno pgolova u 52. minuti rezultat je 17:13 da bi minutu prije kraja bilo 19:17 ali Zlatko Horvat golom za konačnih 20:17 rješava utakmicu bez neizvjesnosti.

Najviše golova za PPD Zagreb postigli su Horvat i Sršen po pet, zatim Madič i Bičanić. Za Nexe standardni Vozab sa sedam pogodaka, Vida tri, a po dva pogotka postigli su Jaganjac, Tomić i Etar.

PPD Zagreb je nakon 10 kola vodeća ekipa SEHA lige.