Tristotinjak studenata sudjelovalo na ovogodišnjoj Foijadi

Objavljeno: 17.06.2014. 18:23

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Sportska udruga Fakulteta organizacije i informatike organizirala je u petak, 13. lipnja Dan sporta, popularno nazvan "Foijada".

U sportskim natjecanjima studenata na sportskim terenima na Graberju i sportskoj dvorani varaždinske Druge gimnazije sudjelovalo je oko 300 natjecatelja u ?etiri sporta: nogometu, košarci, odbojci i šahu.

U malom nogometu najbolja je bila ekipa "Euforija" (Rog, Žunec, Fluks, Obrstar, Pun?ec, Sokser, Tkal?ec, Mlinarek), drugo mjesto je osvojila ekipa "NK Budinš?ina" (Hranj, Kopi?, Grbavac, Faletar, Volf, Žugaj, Curi?, Šapina), a tre?e ekipa "Ministranti" (Poslon, Hirš, Plahtari?, Okreša, Peri?i?, Jurak, Cvrtila, Mariji?).

Prvo mjesto u košarci osvojila je ekipa "Ne znam" (Mati?, Jakši?, Pizek H., Pizek R.), drugo mjesto ekipa "988" (Piskuli?, Šimunec, Vinceti?, Volf), dok je tre?e mjesto osvojila ekipa "Bigec i prijatelji" (Bigec, Grani?, Ivi?, Hlebec).

U odbojci je najbolja bila ekipa "Ždralovi" (Crnac, Vuji?, Belac, Markovi?, Topli?anec,  Kristanovi?, ?ukin), a slijede ekipa "Anonymous" (Špani?ek, Vitez, Slobodnjak, Tomaš, Groznica, Javori?, Šafari?) i ekipa "Knez i 5 kmetova" (Svetec, Kneževi?, Jedvaj, Špor?i?, Bilješko, Kiši?ek, Mr?ela).

Prvo mjesto u šahu su osvojili studentica Lidija Butkovi? i student Marko Ružman.

Zanimljiva je bila utakmica izme?u ženske nogometne ekipe FOI-a i pobjednika malonogometnog turnira. Na zadovoljstvo svih okupljenih gledatelja djevojke su ostvarile pobjedu od 5:3.

Održane su i demonstracije sportova i vještina kojima se bave studenti u slobodno vrijeme ili su u nastavnom programu tjelesne i zdravstvene kulture na FOI-ju, poput ma?evanja i breakdancea.