1. ŽNL: Osmica Varteksa, Dubravka stopostotna

Objavljeno: 25.08.2014. 11:42

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Dubravka iz Turčina jedina je pobijedila u obje utakmice novog prvenstva Prve ŽNL Varaždin i drži vrh tablice. Varteks raspoložen na igralištu u Jalkovcu, čak osam „komada“ utrpali su Podravcu iz Svibovca.

Povratnik iz Lendave Tuđan je, samo pet dana nakon registracije za Varteks, s dva pogotka opravdao dolazak, načevši goste već u 12. minuti pa dodavši i gol za 4:0 20 minuta kasnije. Dakle, nakon pola sata igre Varteks je već imao 4:0, dok su preostala četiri pogotka pala u zadnjih 20 minuta utakmice. Dvostruki strijelci spomenuti Tuđan, Puclin i Sokser, po gol su dodali Radić i Sakač.

Efikasni su bili i Čevo protiv cestičkog Poleta (5:2) i tuhovečki polet u Ladanju protiv Rudara (2:4). Gostujuće pobjede upisali su i Obreš u Lepoglavi (0:3) i trenutačni lider lige Dubravka u Sračincu (0:1), uz napomenu da je jedini pogodak postignut svega minutu prije isteka 90. minute, strijelac je bio Marko Jurinec, koji je s klupe ušao u zadnjih pola sata igre. Mladost iz Šemovca je osvojila domaće bodove protiv Nedeljanca, a dvije su utakmice završile bez pobjednika – bodove su podijelili Sloga (S) i Varaždin ŠN te Dinamo (B) i Bednja.

Rezultati 2. kola Prve ŽNL: Varteks – Podravac (S) 8:0, Sračinec – Dubravka 0:1, Polet (C) – Čevo 2:5, Rudar '47 – Polet (T) 2:4, Lepoglava – Obreš 0:3, Dinamo (B) – Bednja 2:2, Sloga (S) – Varaždin ŠN 1:1, Mladost Š) – Nedeljanec 3:0.

Poredak nakon 2. kola: 1. Dubravka 6 bodova (gol razlika 7:0), 2. Bednja 4 (6:3), 3. Čevo 4 (5:2), 4. Obreš 4 (4:1), 5. Polet (T) 4 (5:3), 6. Varaždin ŠN 4 (4:3), 7. Varteks 3 (10:3), 8. Polet (C) 3 (6:6), 9. Rudar 47 3 (5:5), 10. Mladost (Š) 3 (4:4), 11. Dinamo 2 (3:3), 12. Sloga 1 (1:3), 13. Nedeljanec 1 (1:4), 14. Podravac 1 (0:8), 15. Sračinec 0 (1:5), 16. Lepoglava 0 (1:6).