Dabrovi izgubili triler u Dubravi, Nexe svoj dobio

Objavljeno: 30.04.2014. 21:05

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:27

Rukometaši GRK Varaždina neočekivano su izgubili u utakmici 3. kola Lige za prvaka od Dubrave u Zagrebu, rezultatom 35:34. Zadnjih pet minuta nisu zabili gol...

Protiv momčadi koju su u prvom dijelu sezone dva puta dobili, u Varaždinu 35:32, u Zagrebu još uvjerljivije - 32:27, protiv momčadi koju su ostavili čak 17 bodova iza sebe (Varaždin 48 bodova, sa svega jednim porazom u sezoni, Dubrava 31 bod, sa čak 10 poraza), protiv te momčadi Varaždin je – večeras kad je bilo najvažnije – izgubio. Bila je to utakmica u koju Dabrovi od početka nisu ušli kako treba (domaći su cijelo prvo poluvrijeme vodili, u 20 minuti i s četiri pogotka razlike – 12:8) i tu je puno energije utrošeno da se domaćina uopće rezultatski stigne. Konačno, 20 minuta prije kraja, Herman i Kuduz su s dva pogotka zaredom preokrenuli 23:22 Dubrave u prvo vodstvo Varaždina na utakmici (23:24), a kad je u 47. minuti Varaždin otišao na rekordnih plus tri (26:29) činilo se da je konačno sve postavljeno na svoje mjesto.

Međutim, tu je uslijedio novi pad i – infarktna završnica. Prvo su u svega tri minute domaćini opet uhvatili „bod“ (29:29), onda je najefikasniji igrač Varaždina, Ivan Horvat (12 pogodaka) vratio prednost Dabrovima pa je Dubrava poravnala pa su Kuduz i Marčec digli na dva gola prednosti (30:32 u 53. minuti). Domaći su smanjili, ali je Horvat opet povisio, bilo je 31:33 i igrala se 55. minuta utakmice. I onda – Varaždin pet minuta nije zabio gol! Najbolji igrač Dubrave Domagoj Pavlović zabio je sam tri(!) u nizu, u 58. minuti izjednačio, a u 59. i preokrenuo na 34:33. Umjesto poravnanja Vinković je u zadnjoj minuti povisio i na 35:33, Kuduz je u samoj završnici samo zabio počasni pogodak, za konačnih – 35:34.

Zanimljivo, slično je iskušenje prošao glavni konkurent Varaždincima – našički Nexe, ali u svojoj dvorani. Karlovac je – također neočekivano - u Našicama vodio doslovno cijelu utakmicu, u 17. minuti čak sa sedam golova prednosti, Našičani su polako stizali i prvi put poveli devet minuta prije kraja! Karlovac je održavao egal do kraja, 2,5 minute prije kraja još je bilo 29:29, no završnica je ipak pripala Nexeu, za konačnih - 31:29.

Gorak okus ostaje Varaždincima nakon ove predblagdanske srijede. Kojeg će Varaždinci pokušati isprati u utorak, 6. svibnja, kad u Areni dočekuju Karlovac. Liga za prvaka bit će, čini se, vatrenija nego što se moglo i zamisliti!