GRK Varaždin 1930 i treći puta bolji od Dubrave

Objavljeno: 26.10.2014. 23:37

U velikom derbiju 8. kola Premijer lige rukometaša, srazu dva hrvatska euro predstavnika, GRK Varaždin 1930 je u neizvjesnoj utakmici slavio rezultatom 32:30, pobijedivši tako Dubravu i treći puta u nizu u posljednjih nešto više od mjesec dana.

Ova su se dva kluba susrela naime i u 1. kolu Kupa EHF-a kad su Dabrovi slavili u Zagrebu 30:26 pa onda i u uzvratu 33:29. Ovoga puta bilo je međutim dvostruko teže nego u prethodnim euro nadmetanjima, dijelom zbog činjenice da je u redovima Varaždina zbog ozljeda nedostajao vrlo bitan tercet Horvat – Lončar – Čelić, a dijelom i zbog činjenice da Varaždinci ne mogu pobjeći od umora, ovo im je bila treća velika utakmica u svega osam dana, a vikend ranije četiri su dana proveli na putu u francuski Nantes...

Koliko je bilo teško najbolje potvrđuje činjenica da je nakon početnih 0:0 tek u 8. minuti nastavka Varaždin 1930 prvi puta – izjednačio! Do te 38. minute Dubrava je konstantno održavala pogodak do čak četiri gola prednosti (7:11 u 21. minuti), s prednošću su Zagrepčani otišli i na odmor (14:15). Vjerojatno bi razlika bila i veća da Varaždinci nisu stvarno dobro odigrali u obrani, uzme li se u obzir da nisu imali gotovo nikakav doprinos svojih vratara Špikića i Meštrića (jedna jedina obrana u prvih 30 minuta).

U nastavku slična slika (Meštrić je dodao još dvije obrane i to je to, s druge je strane Dubravin vratar Totić imao 11 obrana, od toga devet čistih „zicera“), međutim borbenošću su Dabrovi nadoknadili manjak iskustva svojih vratara i konačno počeli prijetiti preokretom. On se doista i dogodio u razdoblju od 36. do 39. minute, 3:0 mini serijom Varaždin je 16:18 zaostatak pretvorio u 19:18 vodstvo, prvo na utakmici! I opet su gosti uspjeli vratiti prednost (20:21 u 43. minuti do 22:23 petnaest minuta prije kraja), međutim tu je uslijedila nova 3:0 serija Dabrova i u 48. minuti na semaforu je pisalo 25:23, prvo vodstvo s dva pogotka razlike, što je gostujućeg trenera primoralo na time-out. Isti međutim nije donio pomak, osam minuta prije kraja bilo je 27:24, rekordnih plus tri.

Činilo se u tim trenucima da je utakmica riješena, ali je Dubrava još jednom zaprijetila. U samo 2,5 minute gosti su izjednačili na 27:27, Varaždinci opet poveli pa Zagrepčani poravnali, u zadnje se tri minute ušlo s rezultatom 28:28. Tu je međutim Varaždin kreirao svoju treću 3:0 seriju, ovoga puta dovoljnu za veliku pobjedu; 70-ak sekundi prije kraja bilo je 31:28, trener Dubrave Horvat opet je tražio minutu odmora, no sve što su gosti uspjeli je ublažiti poraz na konačnih 32:30.

Vrijednom pobjedom GRK Varaždin 1930 je zadržao prvo mjesto na tablici Premijer lige i sad može mirno na na dvotjedni odmor, nakon čega ga očekuje gostovanje u Ivaniću, kod istoimenog novog Premijerligaša.

GRK VARAŽDIN 1930 – DUBRAVA 32:30
VARAŽDIN – Arena na Dravi. Gledatelja 380. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica iz Osijeka).
GRK VARAŽDIN 1930: Špikić, Huđ 6(2), Sršen 2, Kuduz 6, Tokić 5, Marčec 4, Kontrec, Vidaček 1, Šipić 2, Vincek, Herman 2, Jeftić 4, Meštrić (3). Trener: Silvio Ivandija.
DUBRAVA: Totić (9+2), Jurić-Grgić 5, Prka 1, Škopić, Vida 3, Vinković 2, Kljajić 2, Dumenčić 6, Butorac 7, Volar 3, Punčec, Buneta 1, Vučko, Grahovac. Trener: Hrvoje Horvat.
Sedmerci: GRK Varaždin 1930 4(2), Dubrava 0.
Isključenja: GRK Varaždin 1930 6' (2 x Sršen, Huđ), Dubrava 6' (Kljajić, Vida, Vučko).