Hrvatice doživjele drugi bolan poraz u Areni i ostale bez drugog kruga

Objavljeno: 10.12.2014. 22:47

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija doživjela je drugi, razočaravajući poraz na Europskom prvenstvu. Bolja je u varaždinskoj Areni u srijedu bila Njemačka slaveći 26:24...

Na samom početku igrao se pogodak na pogodak, a hrvatske reprezentativke cijelo vrijeme bile su u minimalnoj prednosti. U 10. minuti prvo isključenje na utakmici zaradila je Anne Müller, ali Hrvatice se nisu uspjele odlijepiti. Naprotiv, Nijemice su s igračicom manje zadržale priključak i nakon ulaska isključene u 13. minuti stigle do prvog vodstva na susretu (6:7).

U 19. minuti Müller je drugi put isključena, a ovaj put Hrvatice su to kapitalizirale. Od 19. do 21. minute prednost su vratile na svoju stranu (11:10) i seriju nastavile, odlijepivši se na 13:10. U samoj završnici prvog dijela nesmotrenost u obrani hrvatskih reprezentatvke iskoristile su Nijemice te golovima Althaus i Huber otišle na odmor s minus jedan (14:13). Istaknimo da je u prvom dijelu briljirala Andrea Penezić koja je postigla čak osam pogodaka.

U nastavku su njemačke reprezentativke prednost vratile na svoju stranu pa su Hrvatice morale stizati prednost. U 39. minuti isključena je Naidzinavicius što su Canjugine izabranice iskoristile i povele 18:17 te kasnije imale plus dva (19:17). Nijemice su odgovorile serijom 3:0 u nastavku i od 47. minute ponovo imale pogodak prednosti.

Minimalnu prednost su održavale, a u 55. minuti Geschke je zabila za 22:24. U posljednjih pet minuta pogreške i nepreciznost u napadu skupo su stajale Hrvatice te takvom igrom priključak nije bio moguć. Nijemice su na kraju slavile 26:24.

Vrlo razočaran porazom bio je hrvatski izbornik Vladimir Canjuga koji je krivicu za loš rezultat preuzeo na sebe.

-Svu krivicu preuzimam na sebe. Trebalo je puno više sreće i hrabrosti protiv Švedske. Protiv Njemačke smo se dobro držali 50 minuta, no nemamo roster za nešto više. Žao mi je, ali nakon prvenstva neću voditi reprezentaciju - rekao je Vladimir Canjuga.

Hrvatska reprezentacija upisala je tako dva poraza u skupini C Europskog prvenstva i ostala bez šansi za prolaz u drugi krug. No, u petak će još odraditi susret protiv Nizozemske.

Hrvatska – Njemačka 24:26 (14:13)