Hrvatska se pobjedom oprostila od varaždinske publike i Europskog prvenstva

Objavljeno: 12.12.2014. 22:39

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobjedom se oprostila od varaždinske publike. Canjugine izabranice u posljednjem susretu skupine C Europskog rukometnog prvenstva pobijedile su Nizozemsku 31:27...

U susret su bolje ušle Nizozemke i pri u isključenju Milanović - Litre u 5. minuti uspjele se odvojiti na plus tri (2:5). Hrvatska obrana na početku nije nalazila rješenje za Lauru van der Heijden koja je od pet, postigla čak četiri pogotka.

Canjugine izabranice uspjele su u 12. minuti izjednačiti na 6:6, no nizozemske reprezentativke ponovo su prednost vratile na svoju stranu. Od 17. do 21. minute Hrvatice su napravile sjajnu seriju od 5:0 i povele 12:9. Prednost su ispustile za manje od minute pa su se njihove suparnice približile na 12:11. U samom finišu Canjugine djevojke vratile su tri pogotka prednosti (14:11) u 26. minuti, ali na odmor su otišle rezultatom 17:15.

Na startu drugog poluvremena Nizozemke su iskoristile igračicu više u polju i smanjile prednost, a seriju su nastavile do 33. minute i povele 17:18. Treba istaknuti da su tome kumovali promašaji sedmeraca Penezić i Zebić .

U nastavku su hrvatske reprezentativke iskoristile isključenje Snelder i do 42. minute to pretvorile u vodstvo 22:20. U napadu su naše rukometašice ponovo počele griješiti pa su Nizozemke serijom 3:0 povele 22:23. U posljednjih 15 minuta hrvatske rukometašice krenule su žešće i rezultat uspjele preokrenuti na svoju stranu. U 51. minuti imale SU plus tri (27:24), a razliku su uspjele zadržati do kraja susreta i na kraju slavile 31:27.

Najraspoloženija u hrvatskim redovima bila je Andrea Penezić koja je postigla 11 pogodaka, dok je kod Nizozemki najefikasnija bila Lauru van der Heijden s pet zgoditaka.

Hrvatske reprezentativke pobjedom su se oprostile od varaždinske publike, ali i europske smotre. U drugi krug Europskog prvenstva iz skupine C plasirale su se tako Švedska, Nizozemska i Njemačka.

- Jako smo zadovoljnji što se pobjedom oprostili od europske smotre, a sve ostalo rečeno je još u srijedu - rekao je Vladimir Canjuga koji se oprostio od hrvatske ženske rukometne reprezentacije na čijem je čelu bio četiri i pol godine.

- Jako emotivno su sve cure primile moju ostavku, a plakao sam i ja s njima. Prekrasno je vrijeme bilo provedeno s njima. No, sada se želim odmoriti, a hoću li biti na kojoj od trenerskih funkcija u Hrvatskom rukometnom savezu, ne znam i o tome ne razmišljam. Vidjet ću do ljeta kada prođe određeno vrijeme - zaključio je Canjuga.

Hrvatska – Nizozemska 31:27 (17:15)