Kokice protiv Osijeka "ispravile" Zamet i Samobor

Objavljeno: 18.11.2013. 11:30

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Varaždinke su prošlog tjedna odradile dvije prvenstvene obveze – u Samoboru su od „europskog“ domaćina izgubile 26:23, u varaždinskoj Areni pak su pobijedile Osijek 33:26.

Protiv Osijeka je u subotu Koka ponovila odličnu igru u nastavku, nakon što je opasno visjela u prvom poluvremenu. Osječanke su već nakon pet minuta igre vodile 4:1, Koka je to dostizala, ali i preokrenuti uspjela tek u 26. minuti (15:14 pa minutu kasnije 16:14), ali su gošće uspjele do odmora ipak "izvući bod" – 16:16.

U nastavku je međutim igrala samo jedna ekipa; na krilima izvrsne Ivane Dežić u 38. minuti je Koka prvi put povela s tri pogotka razlike (21:18), 10 minuta kasnije su gošće pokušale zaprijetiti (25:23), međutim u završnih 12 minuta Varaždinke su napravile 8:3 seriju za na kraju uvjerljivih 33:26.
Kokice u subotu putuju u Umag, izravnom protivniku u sredini tablice, za lov na pozicije koje vode u doigravanje za naslov prvakinja Hrvatske.

Koka – Osijek 33:26
VARAŽDIN – Arena na Dravi. Gledatelja 200. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (oba iz Zagreba).
KOKA: Franić (13+0), Jalušić 6, Horvat 1, Domjan 2, Halili 3, Maljak, Šenvald 2, L. Kalaus 4, Dežić 12(5), Haček 2, D. Kalaus 1(1), Ed. Halili, Vrček, Kovačić, Karaula (3+0). Trener: Neven Hrupec.
OSIJEK: Delić (6+1), Miočinović 3, Crnov 6, Lacković 4, Bošnjak 6, Miškić 2, Kovač 4, Damjanović 1, Smiljčić, Mikulić, Crnjac, Špoljarić, Babić. Trener: Krešimir Modrić.
Sedmerci: Koka 7(6), Osijek 2(1).
Isključenja: Koka 8' (2 x Domjan, Šenvald, L. Kalaus, Kovačić), Osijek 6' (Miočinović, Bošnjak, Damjanović).
Igračica utakmice: Ivana Dežić

Više pročitajte u Varaždinskom tjedniku koji je izašao 18. studenog.