Košarka: Grafičaru glatko županijski derbi, Ivančani propustili Mladost (Đ)

Objavljeno: 27.10.2014. 08:44

U velikom županijskom derbiju u sklopu 3. kola košarkaške A-2 lige Sjever, aktualni prvak Grafičar u Ludbregu je s visokih 97:70 pobijedio varaždinsku Vindiju. Ivančica pak je cijelu utakmicu vodila u Đurđevcu, a na kraju izgubila s „pola koša“ – 83:82.

U Ludbregu je sve bilo praktički gotovo već nakon prvog poluvremena. Na krilima sjajnih Prprovića i Poljaka Grafičar je već na odmoru imao visokih 43:29 i bilo je jasno da će Varaždinci morati napraviti veliki zaokret u nastavku da bi barem zaprijetili Ludbrežanima. To se međutim nije dogodilo, Grafičar je kontrolirao ostvarenu prednost i u trećoj dionici, štoviše i nju dobio (27:25), da bi u završnici utakmice još malo Ludbrežani „dodali gas“ i protiv Vindije koja je spala na dva slova (Petrović 25 koševa, Šamarija 21) dodali 11 koševa prednosti (27:16) za konačnih gotovo trideset razlike – 97:70. Vindija je imala dva najbolja strijelca utakmice, a ipak je uvjerljivo izgubila; u Grafičaru je najefikasniji bio Prprović s 18 poena, ali je čak pet igrača imalo dvoznamenkasti koš učinak i u toj snazi kolektiva treba tražiti razlog uvjerljive pobjede Ludbrežana.

U Đurđevcu prava peh-utakmica Ivančice. Odlično su Ivančani otvorili protiv domaće Mladosti, poveli 18:15 nakon prve četvrtine, domaći su se vratili do odmora da bi u trećoj četvrtini Ivančica opet bila znatno bolja (12:21), ua zadnjih su 10 minuta Ivančani ušli s prednošću 64:57. Nije međutim bilo dosta, Mladost je u završnici preokrenula za konačnu – 83:82 pobjedu.

U ostalim utakmicama još jedna vrlo uvjerljiva pobjeda križevačkog Radnika, suvereno je bilo i Međimurje protiv Koprivnice, Križevci su uzeli bodove u Bjelovaru. Upravo u Križevcima u idućem kolu gostuje Grafičar, Vindija će ugostiti Petar Zrinski iz Vrbovca, a Ivančica na svojem parketu igrati protiv Međimurja.

Rezultati 3. kola A-2 lige Sjever: Grafičar – Vindija 97:70, Mladost (Đ) – Ivančica 83:82, Radnik (Kž) – Čakovec 98:43, Međimurje – Koprivnica 87:56, Bjelov ar – Križevci 81:89. Utakmica Petar Zrinski – Podravac (V) igra se naknadno.

Poredak: 1. Radnik (Kž) 3-0 (+137), 2. Međimurje 3-0 (+54), 3. Petar Zrinski 2-0 (+44), ... 5. Grafičar 1-2 (+20)... 7. Vindija 1-2 (-25)... 9. Ivančica 1-2 (-34)... 12. Čakovec 0-3 (-98).